NATO a Rusko si vymenili informácie o pohyboch svojich vojsk

Brusel 30. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Členovia NATO a Rusko majú stále nezhody ohľadom krízy na Ukrajine a v jej okolí, vyhlásil dnes generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg po zasadnutí Rady NATO-Rusko na úrovni veľvyslancov.

Na snímke generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg

NATO podľa svojho šéfa vyzvalo Rusko, “aby využilo svoj významný vplyv na militantov” na východe Ukrajiny, aby dodržiavali svoje záväzky v čase neustáleho porušovania prímeria.

Strany si na svojom prvom tohtoročnom zasadaní podľa Stoltenberga vymenili informácie o pohyboch svojich vojsk, aby zmiernili napätie. Ruská strana informovala veľvyslancov o rozmiestnení nových vojenských jednotiek pri svojej západnej hranici, zatiaľ čo NATO poskytlo aktualizované informácie o svojich silách nasadených v Pobaltí a Poľsku.

Vzťahy medzi Moskvou a NATO sa razantne zhoršili v dôsledku ruskej anexie Krymského polostrova a zasahovania do vývoja na východe Ukrajiny v roku 2014. NATO následne prerušilo praktickú spoluprácu s Moskvou. Rada NATO-Rusko vznikla v roku 2002 ako fórum na konzultácie týchto dvoch bývalých úhlavných nepriateľov z čias studenej vojny.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.