Washington 11. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Muhammed Muheisen)
 

USA sú zraniteľnejšie než inokedy voči vonkajším hrozbám z Ruska, Číny a KĽDR, píše National Interest.

Vojaci armády USA

Noviny uvádzajú komentár amerického experta Petera Prya, podľa ktorého Spojené štáty nebudú schopné odpovedať na potenciálnu agresiu z týchto krajín v prípade vojenského konfliktu.
Uvádza sa, že Severná Kórea má desiatky jadrových hlavíc. Počas uplynulého roku postúpila republika vo vývoji technológií pre ich inštaláciu na rôznych typoch medzikontinentálnych balistických rakiet.
Podľa odborníka je Washington tiež nechránený proti potenciálnej hrozbe Moskvy. Podľa jeho hodnotenia sú ruské zásoby jadrových zbraní oveľa väčšie než americké. Skôr tiež uvádza, že Rusko plánovalo vybudovanie podzemných miest a veliteľských centier v prípade jadrového konfliktu. Odtiaľ by politické a vojenské vedenie krajiny mohlo viesť a prípadne vyhrať vojnu so Spojenými štátmi.
Analytik sa tiež domnieva, že Rusko bude schopné zničiť väčšinu hlavíc vyslaných z USA.
Naviac USA zostávajú bezbranné voči Číne. Podľa odborníka môžu byť v čínskych podzemných tuneloch umiestnených stovky mobilných balistických rakiet vybavených jadrovou hlavicou. Uvádza sa, že ich počet je oveľa vyšší než americký arzenál.
Na konci autor tohoto materiálu zdôrazňuje, že Washington nikdy nebol pred vonkajšími hrozbami bezbrannejší. Podľa jeho názoru by vláda USA mala zvýšiť tempo narastania jadrového potenciálu krajiny a vzdať sa splnenia dohody CHB III.
 

Príspevok National Interest pomenoval “Achillovu pätu” USA zobrazený najskôr Hlavné správy.