USA 21. októbra 2019 (HSP/Foto:Screenshot The National Interest)

Americké médiá sa stále pretekajú v rôznych „objavoch“ a „zaručene pravdivých správach“ pri porovnávaní najnovších zbraní a rôznych vojenských systémov USA a Ruska. Často vyvolávajú paniku, že „ruskí agresori“ vyvinuli také zbrane, že rýchlo zrovnajú so zemou celé Spojené štáty a proti týmto ruským zbraniam neexistuje účinná obrana. Potom zasa vychádzajú so správami, že USA majú oveľa efektívnejšie zbrane ako Rusko. Najnovšie „objavili ničiacu ruskú zbraň Súdneho dňa“…

Na snímke „Nová ruská jadrová zbraň – skutočná zbraň „Súdneho dňa“!

Americký The National Interest zverejnil informácie, že v Rusku ozaj vyvinuli „zbraň Súdneho dňa,“. Podľa amerických novinárov je to strategická jadrová ponorka „Jurij Dolgorukij“.

Pripomenuli, že ešte v máji 2018 boli úspešne otestované štyri balistické rakety  R-30 Bulava, ktoré vypustili v Bielom mori. Vtedy makety jadrových hlavíc dokončili celý cyklus letového programu a úspešne zasiahli výcvikové ciele na stanovištiach v lokalite Archangeľskej oblasti a na polostrove Kamčatka, ktoré boli vzdialené viac ako 3 600 míľ.

[embedded content]

The National Interest podčiarkol, že Bulava má nezvyčajne plytkú trajektóriu letu, čo  znemožňuje jej zostrelenie a 40-tonové strely sa dokážu vyhnúť asi štyridsiatim zásahom  protiraketovej obrany.

Americkí novinári porovnali aj schopnosti ruskej ponorky s vojenskými oponentmi z USA, Číny, Francúzska, Veľkej Británie a Indie. Ukázalo sa, že ruský podvodní krížnik dokáže zničiť nepriateľa a jeho objekty aj v prípade zničenia iných jadrových síl.

The National Interest vysvetľuje, že medzikontinentálna raketa Bulava je najnovšia ruská raketa určená pre vyzbrojenie jadrových ponoriek strategických raketových nosičov projektu Borej. Ponorka môže niesť až 16 podobných striel s niekoľkými jadrovými hlavicami a s individuálnym navádzaním.

Eugen Rusnák

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj