Moskva 27. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:screenshot z YouTube)

Pátracie tímy našli dnes záznamník letových údajov z ruského lietadla Tu-154, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo do Čierneho mora. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany

Ruské lietadlo Tu-154Ruské lietadlo Tu-154

Záchranári, ktorí od nedele prehľadávajú miesto dopadu lietadla, už lokalizovali v mori časť jeho trupu, vyzdvihli z mora telá 13 obetí nešťastia a dnes našli aj záznamník letových údajov (čiernu skrinku).

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154, na ktorého palube bolo 92 ľudí, smerovalo v nedeľu na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja, keď sa krátko po vzlietnutí z letiska v Soči zrútilo do Čierneho mora.

Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.

Rusko pozastavilo lety všetkých lietadiel Tu-154, až kým sa nevyšetria príčiny havárie stoja tohto typu, ktorý sa v nedeľu s zrútilo do Čierneho mora. Uviedla to dnes agentúra Interfax s odvolaním sa na zdroj z prostredia rezortu obrany.

Zdroj ďalej poznamenal, že v súčasnosti je v prevádzke obmedzený počet lietadiel Tu-154, takže pozastavenie ich využívania nespôsobí vážnejšie problémy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.