Gaza 28. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Majdi Mohammed)
 
Traja Palestínčania vrátane 14-ročného tínedžera prišli o život pri zrážkach s izraelskými bezpečnostnými zložkami, ku ktorým došlo v piatok na hraniciach Izraela s pásmom Gazy. S odvolaním sa na palestínske ministerstvo zdravotníctva o tom informovala agentúra AP. Násilnosti si taktiež vyžiadali 75 zranených

Ilustračné foto

Palestínčania počas piatkového protestu pálili pneumatiky a hádzali kamene na izraelských vojakov, ktorí sa ich snažili rozohnať slzotvorným plynom. Po tom, ako začali demonštranti hádzať granáty a výbušniny, odpovedala izraelská armáda leteckým útokom na cieľ palestínskeho militantného hnutia Hamas, ktoré kontroluje Gazu.
Agentúra DPA informovala o 190 zranených, z ktorých 47 malo strelné zranenia.
Podľa izraelskej armády sa na viacerých miestach  pozdĺž hranice s Izraelom zhromaždilo dovedna viac ako 10.000 Palestínčanov.
Palestínske militantné hnutie Hamas organizuje v oblasti od marca pravidelné protesty s cieľom dosiahnuť ukončenie izraelsko-egyptskej blokády Gazy. Tá sa začala v roku 2007, keď táto militantná organizácia prevzala kontrolu nad Pásmom Gazy.
Protesty si od marca vyžiadali životy 136 Palestínčanov. V auguste palestínsky ostreľovač usmrtil jedného izraelského vojaka.
 
Príspevok Násilné strety na hraniciach s Gazou si vyžiadali najmenej tri obete zobrazený najskôr Hlavné správy.