Rím/Foggi 27. októbra 2018 (HSP/Foto:PrintScreen)
 
Štvrtého obvineného z vraždy Desirée Mariottiniovej zaistila polícia ešte v piatok vo Foggi. Ide o tridsaťdvaročného ilegálneho migranta z Ghany

Na snímke Desirée Mariottiniová

Utiekol sem do geta, ktoré si tu z provizórnych prístreškov „vybudovali“ migranti, ktorí nespĺňajú podmienky na pobyt v susednom Centre pre žiadateľov o azyl v Borgo Mezzanone (CARA). Ide o miesto, kde našiel úkryt už aj v minulosti. Evidentne pripravoval útek do zahraničia a pri zatknutí kládol odpor. Následne sa snažil vydávať za inú osobu. Mal síce už ostrihané vlasy, ale polícia nemala pochybnosti o jeho identite. Spolu s ním našla 11 kilogramov marihuany, 194 gramov hašišu, 4 dávky metadonu.
Tak ako jeho traja komplici ani on nebol oprávneným žiadateľom o azyl a rovnako ako oni zostal v Taliansku iba vďaka povoleniu na pobyt „z humanitárnych dôvodov“, ktoré predchádzajúca vláda podporujúca aj ilegálnu migráciu „vymyslela“ pre tých, ktorí neutekajú z krajín, kde zúri vojna. Ale aj tieto povolenia už všetkým vypršali. V súčasnosti už takého povolenie na pobyt vďaka ministrovi vnútra Matteovi Salvinimu neexistuje.
Geto je od svojho vzniku hniezdom kriminality a nemalým tŕňom v živote miestnych obyvateľov. Iba pred pár dňami tu dobili päsťami a kopancami dvoch policajtov, iba kvôli tomu, že tu chceli po naháňačke autom zaistiť nelegálneho migranta z Gambie. Toho sa najprv pokúšali zastaviť, keď veľkou rýchlosťou uháňal v okolí na aute. Namiesto toho, aby zastavil, namieril to vozidlom do jedného z policajtov a nakoniec s autom skončil práve v gete.
Ani toto ideálne miesto na úkryt kriminálnikov sa však v prípade hľadania vrahov mladučkej Desirée vďaka dôslednému postupu vyšetrovateľov „neosvedčilo“ a páchateľ sa dostal do rúk spravodlivosti.
Renáta Indri
 
Príspevok Násilná smrť Desirée: Pátranie po poslednom hľadanom páchateľovi sa skončilo úspechom zobrazený najskôr Hlavné správy.