Slovensko 20. februára 2018 (HSP/Foto: screenshot video/video Facebook)

Policajti na svojom facebookovom účte zverejnili video, v ktorom ukazujú, ako prebieha ich činnosť pri kontrolách na hraničných priechodoch medzi Slovenskom a Ukrajinou.
Záber z videa

Na začiatku videa ukazujú činnosť colného úradu vo Vyšnom Nemeckom, a to konkrétne kontrolu dokladov, kontrolu automobilu.
Ďalej sú vo videu ukázané priestory colného úradu, kde policajti kontrolujú doklady, vykonávajú kontrolu kamerových záberov a iné činnosti spojené s colným úradom.
Ku policajtom a kontrolám patria aj ich psy, a tak vo videu zobrazili aj ich pomoc pri kontrole automobilov. Pes za doprovodu policajta kontroluje každú časť vozidla a hlavne jeho podvozok.
Policajti majú okrem klasických áut aj dopravné prostriedky, ktoré využívajú pri nepriaznivom počasí, ako napríklad snežné skútre alebo terénne automobily.
Ako je ešte vidieť, tak celá hranica s Ukrajinou je monitorovaná kamerovým systémom.
Na konci videa sú ešte zábery z operačného strediska v Sobranciach a hraničný priechod Veľké Slemence.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.