Národy V4 sú budúcnosťou Európy. V4 ochraňuje Európu. Je čas povedať “vďaka”

Washington/Bratislava 18. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Bill Ravotti, bývalý republikánsky kandidát do US kongresu, ktorý počas posledných 16 rokov trávil letá a Vianoce v Českej republike sa postavil na obranu krajín V4 v ich postojoch k migračnej kríze. Článok uverejnil  portál Euronews.com. Prinášame vám jeho preklad.

Na snímke zľava bývalý český premiér Bohuslav Sobotka, maďarský premiér Viktor Orbán, poľská premiérka Beata Szydlová a slovenský premiér Robert Fico

Ako migračná kríza pokračuje vnášaním chaosu a potenciálneho nebezpečenstva do Európy, Angela Merkelová a nemecká vláda v súčasnej dobe ponúkajú zamietnutým žiadateľom o azyl príspevok vo výške až do 1000 eur v prípade, že sa títo rozhodnú dobrovoľne vrátiť do svojich krajín.
Ešte pred pár rokmi by to bolo v Nemecku nemysliteľné, ale tvrdá realita, ako sa zdá, umlčala slogan “my to zvládneme”.
V Európe sa stratili desiatky až stovky tisíc žiadateľov o azyl. Niektorí z nich môžu byť teroristi, ktorí sa na hraniciach zamiešali medzi utečencov. Ostatní sa mohli stať obeťami zločineckých organizácii, ktoré sa rozvíjajú ako temná stránka otvorených hraníc.
Idea dovoliť miliónom migrantom – bez  toho, aby sme vedeli o koho sa jedná – vstúpiť do Európy z regiónov dobre známych perzekúciou nemoslimov a existenciou islamských džihádistov, ktorí vyhlásili Európu za ich “budúcu Sýriu”, nie je súcit, ale číre bláznovstvo.
Nemecká rétorika a politika otvorených hraníc nielen že zvyšuje nebezpečenstvo pre občanov EÚ, ale i pre legitímnych vojnových utečencov, ktorí sa stávajú korisťou pašeráckeho syndikátu, ktorý ich prepravuje do Európy vo veľmi nebezpečných podmienkach.
Niektorí migrační aktivisti a bruselskí byrokrati sa bezostyšne pokúšali očierňovať  národy V4 pre ich tzv. nedostatok “EÚ solidarity”, týkajúci sa migračnej krízy, hlavne ich odmietnutia nútených presídlovacích kvót z Grécka a Talianska. Avšak nikdy neexistovala “Európska solidarita” s otvorenými hranicami, alebo masovou migráciou. Toto je mýtus vytvorený predstaviteľmi Nemecka a Bruselu pre ich vlastný prospech.
V4 tvoria Maďarsko, Poľsko, Česká republika a Slovensko. Na rozdiel od verzie líčenej mnohými médiami, V4 chce pomôcť vojnovým utečencom, ale odmietajú ohroziť bezpečnosť a zabezpečenie svojich obyvateľov. Chcú vedieť kto presne prichádza do ich krajín a oni sami chcú určiť kto a koľko ich zostane. Na rozdiel od Nemecka a Švédska prijali preventívne opatrenia na kontrolu udalostí namiesto toho, aby dovolili ostatným kontrolovať ich. Určite nepotrebujú lekcie od predstaviteľov Talianska, ani zastrašovanie a vydieranie Bruselu.
 
Riešenia:
Od začiatku premiér Maďarska, Viktor Orbán a lídri V4 ponúkali riešenia migračnej krízy vrátane:
1. Zabezpečenia hraníc s cieľom odlíšiť vojnových utečencov od ekonomických migrantov. Konzistentne ponúkali Taliansku a Grécku jednotky a vybavenie na zabezpečenie vonkajších  hraníc, ale ich žiadosti boli odmietnuté.
2. Poskytnutie zabezpečenia pre “bezpečné utečenecké  tábory” mimo územia EÚ s cieľom chrániť utečencov pred všetkými rizikami spojenými s otvorenými hranicami a poskytnutia Európe bezpečného štítu pred nebezpečenstvom neznámych migrantov.
3. Poskytnutím pomoci a financovaním organizácií pomáhajúcim utečencom v ich domovských krajinách, alebo v ich blízkosti. Pomoc skutočným vojnovým utečencom v blízkostiach domova môže pomôcť väčšiemu počtu utečencov a ľudom v núdzi a to často omnoho efektívnejším, produktívnejším a humánnejším spôsobom.
Napríklad sýrsky biskup osobne poďakoval Poľsku za jeho podporu a úspešné projekty dodajúc: “Poľská vláda je jediná, ktorá nám pomáha zostať v Sýri.” Maďarsko pomáha v Iraku a v Nigérii, kde vláda pomohla s rekonštrukciou 4 škôl a jednej nemocnice v Nigérii, v diocéze Maiduguri. V utečeneckom tábore Zaatari v Jorádnsku žije okolo 80 000 utečencov. Minulý rok česká vláda poslala 40 miliónov korún na financovanie bytových jednotiek pre 2000 utečencov. Peňažná podpora vyčlenená na tento rok bola použitá  na táborovú elektrifikáciu a českí lekári vykonávajú život zachraňujúce operácie.
 
Obrana Európy:
Napriek nepriateľským útokom médií a niektorých svetových lídrov, krajinám V4 musíme dať kredit za to, že pomohli znížiť prúd migrantov do Nemecka a strednej Európy a ochranu Európanov pred mnohými nebezpečenstvami súvisiacimi s otvorenými hranicami a nelegálnou migráciou. Namiesto spoliehania sa na Nemecko alebo Grécko, Viktor Orbán a CEDC, čo zahŕňa okrem V4 Rakúsko, Slovinsko a Chorvátsko, zobrali veci do vlastných rúk (spolu s Macedónskom) zaistili balkánsku cestu, čím uzavreli prúd migrantov z Grécka do Nemecka.
Rozhodnutie uzavrieť balkánsku trasu, ešte pred uzatvorením dohody s Tureckom, bolo kľúčom k zníženiu prúdu nelegálnych migrantov do strednej Európy. Ironicky, ochrana nemeckých hraníc  teraz závisí od Maďarska a CEDC. Zatiaľ, čo Merkelová nazýva balkánske úsilie “nie jej Európou”, Nemecko patrí medzi krajiny, ktoré majú najväčší úžitok z preventívnych akcií CEDC.
Minulý mesiac sa Európa vyhla potenciálnej katastrofe vďaka spojenému úsiliu Rakúska a Maďarska. Pakistanec známy ako “Pakistánsky mäsiar” bol zadržaný v skupine migrantov blízko južnej maďarskej hranice. Rakúski vyšetrovatelia uviedli, že “mäsiar” je profesionálny strelec obvinený v Pakistane zo 79 nájomných vrážd.
Úlohou CEDC je ochrana regiónu pred nelegálnou migráciou zabezpečením hraníc. Čo robia predstavitelia Švédska, Nemecka a EÚ parlamentu na ochranu Európanov? Predstavitelia V4 sa nemajú absolútne za čo ospravedlňovať a Viktor Obrán bol popredu v riešení migračnej krízy od jesene 2015. I keď to otvorene nepriznajú, niektorí európski predstavitelia si uvedomujú, že mal pravdu.
Stala sa V4 protiváhou k Nemecku a Francúzsku? Myslíme si, že áno, hlavne s tvoriacou sa koalíciu v Rakúsku, ktorá zdieľa mnohé postoje s V4 v oblasti migrácie. Veríme, že národy V4 sú budúcnosť  Európy. Sú medzi nimi niektoré z najrýchlejšie rastúcich ekonomík Európy a neexistujú tu žiadne kultúrne strety a terorizmus na uliciach. Považujú presídľovacie kvóty za nezmysel a sústreďujú sa na poskytovanie energie a myšlienok ako pomôcť skutočným utečencom, bez obetovania bezpečnosti svojich vlastných občanov. Namiesto útokov na národy V4, lídri EÚ ich musia začať počúvať. Do toho V4!
Redakčne krátené
 
Príspevok Národy V4 sú budúcnosťou Európy. V4 ochraňuje Európu. Je čas povedať “vďaka” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Komentujte :)