Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave nahradil odídených lekárov

Bratislava 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave sa podarilo nahradiť výpadok lekárov, ktorí odišli pracovať do súkromného centra. Na tlačovej konferencii to v stredu potvrdil riaditeľ ústavu Mongi Msolly.
Na snímke riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Mongi Msolly

“Tak ako vedenie sľúbilo v septembri, to dodržalo. Od tohto mesiaca je ústav schopný zabezpečiť celé spektrum diagnostických a liečebných výkonov diagnostickej a intervenčnej rádioangiológie,” povedala Eva Goncalvesová, námestníčka generálneho riaditeľa pre LPS – kardiológia a SVaLZ. NÚSCH podľa nej získal tím skúsených špecialistov.
Dovtedajšieho primára oddelenia diagnostickej a intervenčnej rádiológie Ivana Vulveva tak od začiatku decembra nahradil Petr Vařejka. Prišiel z pražskej fakultnej nemocnice Univerzity Karlovej, kde pôsobil viac ako 20 rokov. Na ponuku podľa svojich slov nevedel povedať nie.
NÚSCH už koncom októbra deklaroval, že pacienti od novembra nepocítia odchod viacerých rádiológov. Od novembra totiž na oddelení začal pracovať nový tím, skompletizoval sa v decembri. Podľa Msollyho sa podarilo nahradiť celý počet odídených zdravotníkov.
V bratislavskom srdcovom ústave dali v auguste výpovede viacerí lekári, najmä rádiológovia, mnohí z nich odišli pracovať do zdravotníckych priestorov finančnej skupiny Penta. K prvému novembru dalo výpoveď sedem ľudí z oddelenia rádiológie, k tomuto dátumu odchádzajú piati. Zvyšní dvaja odišli k 1. decembru.
Odchádzajúci lekári ešte v NÚSCH do konca novembra vypomáhali. Od decembra to podľa Msollyho nie je potrebné.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)