Kyjev 17. novembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP/APTN)
 
Na Ukrajine sa stále častejšie prevaľujú škandály spojené s bývalými a súčasnými lídrami Majdanu. Ukrajinská a svetová verejnosť vidí, akí „čestní a nepoškvrnení“ politici uskutočnili nezákonný krvavý štátny prevrat

Na snímke Arsenij Jaceňuk

Národný protikorupčný úrad Ukrajiny začal trestné konanie proti bývalému premiérovi Arsenijovi Jaceňukovi a ministrovi spravodlivosti Pavlovi Petrenkovi vzhľadom na ich korupčné aféry.
Oznámila to domáca informačná agentúra Ukrajinské noviny s odkazom na Národný protikorupčný úrad Ukrajiny, na ktorý sa obrátila s otázkami. „Za účelom určenia vyšetrujúceho sudcu do Jednotného registru predsúdnych vyšetrovaní boli uvedené údaje v súlade s paragrafom 2 článku 364 (zneužitie právomoci alebo služobného postavenia) Trestného zákona,“ citovali Ukrajinské noviny odpoveď Národného protikorupčného úradu Ukrajiny.
Ukrajinské médiá v tejto súvislosti pripomínajú aj ďalšie korupčné aféry iných „osobností“ Majdanu a prízvukujú, že mnohí z nich, ako prednedávnom Prodan, už emigrovali a v zahraničí si kúpili luxusné nehnuteľnosti za „sprivatizované“ peniaze. Viacerí ukrajinskí novinári sú presvedčení, že mnohé korupčné škandály budú odhalené po prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 31. marca budúceho roka.
Eugen Rusnák
Príspevok Národný protikorupčný úrad Ukrajiny začal trestné konanie proti bývalému premiérovi Jaceňukovi a ministrovi spravodlivosti Petrenkovi zobrazený najskôr Hlavné správy.