Bratislava 29. júna 2018 (HSP/Foto:TASR/AP)
 
Strana Národná koalícia zostala znechutená hyenistickým útokom Michala Havrana na jednú z najvýraznejších postáv katolíckej cirkvi, Mariana Kuffu. Tento nehorázny a prasprostý primitívny útok neomarxistu Havrana, ktorý si rád uvádza, že je vyštudovaný teológ, čo podľa neho mu asi dáva právo vyjadrovať sa k cirkevným otázka, nenechal na odozvu dlho čakať. Na obranu Mariana Kuffu sa postavili mnohé osobnosti. 

Na snímke prvý podpredseda Národnej koalície Peter Sokol

Strana Národná koalícia si myslí, že taký človek ako je Michal Havran nemá čo robiť vo verejnoprávnej televízii a preto verejne vyzýva riaditeľa RTVS, aby “zvážil ďalšie pôsobenie pána Havrana, šíriteľa nenávisti a tzv. “osvieteného humanistu” v televízii, na ktorej chod prispievajú všetci občania.”
Národná koalícia v svojom vyhlásení ďalej uvádza: “Tento zúrivý liberál s neskrývanou nenávisťou verejne osočil katolíckeho kňaza Marián Kuffa. Človek s takýmto vystupovaním jednoducho na obrazovku verejnoprávnej televízie nepatrí!”
Dôležité však je, aby na riaditeľa televízie apelovala širšia verejnosť. Preto “veríme, že k našej výzve sa pridajú aj ďalší ľudia, pre ktorých je slušnosť normou pre zdravé fungovanie spoločnosti,” uvádza vo svojej výzve na záver Národná koalícia.
Príspevok Národná koalícia vyzýva riaditeľa RTVS, aby zvážil Havranovo zotrvanie v televízii zobrazený najskôr Hlavné správy.