Bratislava 8. septembra 2018 (HSP/Foto:Národná koalícia)
 
Vyše 600 kandidátov na poslancov, stovku kandidátov na starostov a niekoľko desiatok kandidátov na primátorov postaví v jesenných komunálnych voľbách strana Národná koalícia. Na dnešnej Republikovej rade strany, ktorá sa konala v priestoroch hotela Panorama Resort na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách, ohlásila svoju kandidatúru na post primátorky Humenného predsedníčka strany, Slavěna Vorobelová.              Vo voľbách sa postaví proti poslankyni NR SR a súčasnej primátorke Jane Vaľovej (SMER-SD). Strana bude mať aj niekoľko vlastných kandidátov na primátorov krajských miest                na východnom a západnom Slovensku, inde podporí nezávislých kandidátov. „Napriek tomu, že na čele väčšiny straníckych štruktúr sú noví ľudia, ktorí ešte v politike neboli, podarilo sa našim sociálnym a ekonomickým programom osloviť veľký počet najmä mladých ľudí. Preto veríme, že naši kandidáti  v regionálnych voľbách uspejú a prispejú k presadeniu nevyhnutných zmien v obciach a mestách,“ zdôraznila predsedníčka Národnej koalície.

Ilustračné foto

Mimoparlamentná strana v snahe motivovať aj politicky neangažovaných ľudí k záujmu o veci verejné, v regionálnych voľbách postaví do boja aj ďalších členov najvyššieho vedenia, a to na čele s podpredsedom a známym advokátom Marekom Parom. „Napriek tomu, že som pracovne vyťažený, som sa rozhodol kandidovať za poslanca do staromestského miestneho zastupiteľstva a za poslanca Hlavného mesta SR Bratislava, pretože mi nie je ľahostajná budúcnosť a dianie v Bratislave,“ dodáva podpredseda Národnej koalície. O post primátora v Novej Bani sa bude usilovať aj ďalší podpredseda strany, Branislav Jaďuď. Kým tajomník Národnej koalície Vladimír Hudec zabojuje o pozíciu starostu Starého mesta v Bratislave, v Petržalke to bude krajský stranícky šéf, novinár i občiansky aktivista Tomáš Szmrecsányi. „Národná koalícia v niektorých obciach a mestách podporí nezávislých kandidátov na posty starostov a primátorov, napríklad Andreja Gmittera v Bardejove, alebo Mariána Biľa v Michalovciach, ktorým veríme, že dokážu presadiť dôležité zmeny v prospech obyvateľov na základe ich doterajších skúseností a pôsobenia,“ dodáva Slavěna Vorobelová.
 
Príspevok NÁRODNÁ KOALÍCIA: Takmer 800 kandidátov na poslancov, starostov a primátorov postaví do jesenných komunálnych volieb zobrazený najskôr Hlavné správy.