Národná koalícia podporí prezidentskú kandidatúru Štefana Harabina

Bratislava 23. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Mimoparlamentná strana Národná koalícia podporí v budúcoročných prezidentských voľbách občianskeho kandidáta Štefana Harabina. Rozhodla o tom republiková rada strany na sobotňajšom zasadnutí v Trenčíne. 

Na snímke predstavitelia Národnej koalície. Zľava Marek Para, Branisalv Jadud, prvý podpredseda strany Peter Sokol, predsedníčka Slavěna Vorobeľová a Sergej Kozlík

“Stotožnili sme sa s postojom, že v záujme toho, aby sa v nadchádzajúcich prezidentských voľbách neštiepili pronárodné sily, nebudeme stavať do volieb vlastného kandidáta,” ozrejmila predsedníčka strany Slavěna Vorobelová. Zároveň vyzvala priaznivcov a členov strany, aby sa zapojili do aktívnej podpory Harabina. “Strana ho považuje za jediného relevantného kandidáta pre národný blok a kandidáta, ktorého Slovensko potrebuje,” vyjadrila sa Vorobelová.
Republiková rada na dnešnom rokovaní vzala na vedomie programové východiská, ktoré predniesol podpredseda strany Sergej Kozlík, témou bola tiež príprava na komunálne voľby.
Strana Národná koalícia je zaregistrovaná od marca 2014. Jej zakladateľom je okrem Vorobelovej a Kozlíka aj súčasný prvý podpredseda Peter Sokol.
 
Príspevok Národná koalícia podporí prezidentskú kandidatúru Štefana Harabina zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)