Bratislava 26. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Posledné týždne sme svedkami čudnej a zvrátenej hry zo strany niektorých prezidentských kandidátov, prieskumných agentúr a korporátnych médií, ktorých cieľom je znechutiť, zmiasť a odradiť voličov pri prezidentských voľbách. Súčasne s tým je jasné, že liberálne média a bratislavská kaviareň zosnovávajú svoje mediálne hry proti jedinému pronárodnému kandidátovi, ktorým je Štefan Harabin

Peter Sokol, 1. podpredseda Národnej koalície

Národná koalícia vyzýva občanov, aby nepodľahli tlaku mediálneho mainstreamu a nebáli sa prísť k prezidentským voľbám. Slovenská štátnosť v neistých časoch Európy potrebuje svojho zástancu v úrade prezidenta. Takouto oporou, ktorá v sebe integruje národné a kresťansko sociálne sily je výhradne osobnosť Štefana Harabina. Aj to je dôvod prečo Národná koalícia od samého začiatku stojí pri Štefanovi Harabinovi.
Zvrátená hra niektorých kandidátov, kto sa vopred pre koho vzdá. Vytváranie umelého dojmu, že jedinou a negatívnou témou týchto volieb je Štefan Harabin ako aj neustále podsúvanie nových a nový nakúpených prieskumov verejnej mienky z dielne Roberta Mistríka a Zuzany Čaputovej, považujeme za zjavnú snahu manipulovať volebným procesom pri prezidentských voľbách na Slovensku.
Svoju úlohu v tom tiež zohráva časť opozície, ktorá stále rozširuje jedinú mantru, že iba títo dvaja kandidáti sú jediní demokratickí.
Je to pohŕdanie s úsudkom voliča. V očiach opozície je volič nesvojprávny, neschopný samostatne rozmýšľať a vybrať si. Národná koalícia takéto vnímanie slovenského voliča odmieta a vyzýva aj časť parlamentnej opozície,aby prestala hrať túto nechutnú hru.
Chceme tiež upozorniť, že toľko proklamovaní “demokratickí” kandidáti sú vlastne kandidátmi jednej digitálnej oligarchie na Slovensku ako je spoločnosť Eset. Preto sa pýtame ak pri vládnych stranách je oligarchia niečo zlé, neplatí to aj pri týchto dvoch kandidátoch? Nemáme mať obavu, že tzv. digitálna oligarchia je schopná manipulovať volebným správaním v prostredí digitálnych platforiem? Ak odsudzujeme a podozrievame Rusko v medzinárodnom prostredí z manipulácie volebných procesov na Západe, neplatia rovnaké štandardy aj v domácom prostredí a politike? Alebo sme znova a znova svedkami len dvojakých pokryteckých metrov?
Národná koalícia odmieta všetky tieto nečestné hry, ktorých sme svedkami posledné týždne a preto vyzývame občanov nepodľahnime pokusom o manipuláciu volebných preferencií pri prezidentských voľbách!
 
Príspevok Národná koalícia: Nepodľahnime pokusom o manipuláciu volebných preferencií pri prezidentských voľbách zobrazený najskôr Hlavné správy.