Bratislava 14. júna 2018 (HSP/Foto:Peter Sokol Facebook)
 
Prezident Andrej Kiska už definitívne nie je prezidentom všetkých občanov Slovenska, ale iba jedným z opozičných politikov. Jednoznačne to potvrdil svojim prejavom počas vystúpenia na pôde Národnej rady SR, píše vo svojom vyhlásení Národná koalícia.

Na snímke Peter Sokol

„Ako bábkoherec ovládaný svojimi poradcami, ktorí evidentne neslúžia Slovensku, sa stáva cynickým a bezohľadným manipulátorom verejnej mienky, pričom sa neštíti na svoje politické ciele zneužiť funkciu prezidenta, ktorý by mal byť za všetkých okolností nestranný. Mainstreamové média sa síce z ´padlého anjela´ pokúšajú vyrobiť novú nádej slovenskej politiky, ale väčšina ľudí tieto jeho pochybné praktiky odmieta. Dodnes nevyvrátil pochybné financovanie jeho prezidentskej kampane, podozrenia z finančných machinácií zo strany firmy jeho brata, ani iné podozrivé podnikateľské aktivity,“ hovorí prvý podpredseda Národnej koalície, Peter Sokol.
Národná koalácia odmieta moralizovanie od človeka, ktorý nepozná slovo sebareflexia a je na míle ďaleko od morálky, normálnosti a slušnosti, a ktorý, keď mu to vyhovuje, len očierňuje svoju vlasť doma, aj v zahraničí. „Kiska sa v parlamente cielene vymedzil ako opozičný predstaviteľ voči súčasnej vládnej moci. Dôvodom je nepochybne odveta za pokračujúci tlak štátnych inštitúcií na jeho osobu s cieľom odkryť prehmaty spojené s financovaním jeho prezidentskej kampane. Za ďalší dôvod však pokladám aj skrytý súboj dvoch zatiaľ nepriznaných kandidátov na budúceho prezidenta, a to Kisku, ktorý sa takticky vyjadril, že kandidovať nemieni, a Roberta Fica, ktorý z postu premiéra neodišiel bezdôvodne. Počkajme si na koniec novembra, kedy minimálne Kiska ohlási svoju kandidatúru na prezidenta,“ dodáva podpredseda Národnej koalície Sergej Kozlík a bývalý minister financií SR.
Redakciu informoval Tomáš Szmrecsányi, riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia Národnej koalície.
 
Príspevok Národná koalícia: Kiska potvrdil, že nie je prezidentom všetkých občanov Slovenska zobrazený najskôr Hlavné správy.