Bratislava 6. júna 2018 (HSP/Foto:SV)
 
Politická strana NÁRODNÁ KOALÍCIA je presvedčená, že v prípade Mariána Kotlebu, šéfa Ľudovej strany – Naše Slovensko, sa prejavilo všetko dokopy. “Jeho snaha dostať sa do prezidentského paláca sa vymyká všetkému racionálnemu, že je ťažké to čo i len komentovať. Azda okrem jednej maličkosti – zbytočne oslabí národný tábor, ktorý už má svojho jasného favorita pre nadchádzajúce prezidentské voľby.

Na snímke Slavěna Vorobelová

Tým je s najvyššou pravdepodobnosťou sudca Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin, ktorému občianski aktivisti zbierajú podpisy a ktorý zrejme už čoskoro aj oficiálne ohlási svoju kandidatúru na prezidenta ako nezávislý kandidát,” píše sa v stanovisku NÁRODNEJ KOALÍCIE, ktorú poskytol Hlavným správam riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia strany a predseda bratislavskej krajskej organizácie NÁRODNEJ KOALÍCIE Tomáš Szmrecsányi.
Ako sa ďalej píše v stanovisku NÁRODNEJ KOALÍCIE, ťažko si predstaviť, že by si Harabin robil ťažkú hlavu z toho, že Kotleba zatúžil po niečom, na čo absolútne nemá. Tých pár % bude totiž pre Kotlebu bezvýznamných, ale získa aspoň trochu mediálneho priestoru. “Teda celá záležitosť s jeho kandidatúrou je skôr o mužovi, ktorého vlastné ego postupne čoraz viac prerastá až nadobudol pocit, že je tým hrdinom, ktorý zachráni Slovákov a Slovensko. Lenže každý vie, aká je pravda. Kotlebu volilo na protest a navzdory systému veľa ľudí, ktorí s extrémizmom nemajú nič spoločné, pretože nemali koho voliť, chýbala na politickej scéne alternatíva pre obyčajného človeka.
Teraz však NÁRODNÁ KOALÍCIA ponúka alternatívu – sociálnu, demokratickú a kresťanskú, bez náznakov akýchkoľvek prejavov extrémizmu. Po druhé, strana ĽSNS neponúka nič systémové, nič, čo by ľuďom reálne pomohlo. Po tretie, nemá žiadnu silu ani perspektívu do budúcna čokoľvek kdekoľvek presadiť. Všetky strany spoluprácu s ĽSNS odmietli a odmietajú, čo je dosť podstatná informácia pre voliča. Po štvrté, jeho pôsobenie, ako banskobystrického župana, mnoho ľudí sklamalo, lebo tak, ako on, sa nesprávali ani predstavitelia SMER-SD, čo sa prejavilo tým, že vo voľbách do BBSK ako župan už neuspel. Ďalej nie je potrebné pokračovať. Napokon samotní racionálne zmýšľajúci ľudia vidia, kto spája a kto rozbíja národné sily,” konštatuje NÁRODNÁ KOALÍCIA.
Napriek všetkému NÁRODNÁ KOALÍCIA verí, že Marián Kotleba si uvedomí realitu, zhodnotí svoje šance a urobí aspoň jeden správny krok – odstúpi pred prezidentskými voľbami v prospech politicky a právne skúseného Štefana Harabina. Nasledovať by ho mali podľa strany aj ďalší kandidáti z národného tábora, ktorých šanca na úspech sa blíži skôr k 0. “Je najvyšší čas spájať svoje sily a nie rozbíjať spoločnosť, pretože slabý národný tábor by privítali predovšetkým bruselskí byrokrati, extrémni liberáli, podporovatelia ilegálnej migrácie a špekulatívneho kapitalizmu na čele napríklad s takým Georgeom Sorosom. Nedovoľme, aby sa slovenským prezidentom opäť stala figúrka a bábka USA a Bruselu s dobrým politickým marketingom.”
Redakciu informoval predseda bratislavskej krajskej organizácie NÁRODNEJ KOALÍCIE Tomáš Szmrecsányi
 
Príspevok Národná Koalícia: Egoizmus? Strata zmyslu pre realitu? Krátkozrakosť? zobrazený najskôr Hlavné správy.