Bratislava 14. augusta 2018 (HSP/Foto:Národná koalícia)
 
Politická strana NÁRODNÁ KOALÍCIA mieni na rozdiel od všetkých súčasných parlamentných národných a sociálnych strán presadzovať revolučný program sociálnej a ekonomickej podpory rodín. Ak totiž niekto chce v 21. storočí robiť zodpovednú národnú politiku, musí rozumieť nielen svojmu národu, ale aj svetu, v ktorom žije. „Pri pohľade na parlament je očividné, že tí, čo v ňom majú reprezentovať národné sily, nerozumejú ani svojmu národu, ani svetu 21. storočia. Tých umiernenejších zaujímajú len zbrojárske kšefty, a tí radikálnejší zaspali v prvej polovici 20. storočia, aj keď na Facebooku fičia ako od internetu závislá americká mládež. My dlhodobo pracujeme na skutočnom národnom programe pre Slovensko,“ zdôrazňuje prvý podpredseda strany Peter Sokol.

Na snímke 1. podpredseda strany Národná koalícia Peter Sokol

Súčasťou hlavných priorít NÁRODNEJ KOALÍCIE je sociálna a ekonomická podpora rodiny, ktorá má obrovský význam pre prežitie národa. „Smutnou pravdou o dnešnom Slovensku je, že starneme a vymierame. Rodí sa čoraz menej detí. Ak tento trend nezvrátime, bude to mať nielen katastrofálne ekonomické a sociálne dôsledky, ale Slováci ako národ postupne začnú miznúť z mapy Európy. Podobne sú na tom viaceré krajiny Európskej únie, ale to nie je príklad, ktorý by sme mali nasledovať. Naopak, Slovensko a jeho zodpovedná vláda, akú dnes nemá, musia vytvoriť vhodné podmienky pre to, aby sa v tejto krajine rodilo viac detí“, upozorňuje Peter Sokol.
Podľa NÁRODNEJ KOALÍCIE národniari v drese SNS sa zaoberajú vyhadzovaním miliárd EUR na nákup obrnených transportérov a amerických stíhačiek. Kto však na nich bude jazdiť? Kto nimi bude lietať? A koho budú vlastne chrániť, keď sa na Slovensku nebude rodiť dostatok detí, ktoré zabezpečia ekonomické a fyzické prežitie národa? Kotlebovci sa zase podľa predstaviteľov strany vyžívajú v provokatívnych symboloch, opájajú sa minulosťou, no zabudli žiť v prítomnosti a nemyslia na budúcnosť. „Ich zelené rovnošaty a vyholené lebky vyvolávajú strach a odpor. Ako chcú s takouto výbavou hľadať spojencov na presadenie národného programu pre Slovensko? NÁRODNÁ KOALÍCIA má taký sociálny a ekonomický program rozvoja Slovenska, ktorý kladie dôraz na podporu viacdetných rodín. Tento národ predsa nemôže byť závislý od dovozu pracovnej sily z Ukrajiny, Balkánu či nebodaj zo severnej Afriky a Blízkeho východu. Slováci vždy vedeli tvrdo pracovať a nikdy neboli odkázaní ako niektoré západoeurópske národy, aby za nich pracovali iní,“ hovorí prvý podpredseda strany.
NÁRODNÁ KOALÍCIA poukazuje na čoraz silnejšiu a opakovanú zrážku Európy s arabským svetom, inými slovami povedané, na konflikt medzi kresťanstvom a islamom. „Samozrejme, dnes má inú podobu ako pred 1000 rokmi. Teraz sa prejavuje prostredníctvom migračnej krízy, v skutočnosti však ide o ten istý princíp ako v minulosti. Aj preto je veľmi dôležité, aby sa na Slovensku rodilo viac detí a aby mali rodiny vhodné podmienky na ich duchovnú aj materiálnu výchovu“, konštatuje Peter Sokol. Zároveň dodáva, že rozumieť súčasnému svetu znamená robiť skutočnú národnú politiku. NÁRODNÁ KOALÍCIA je presvedčená, že kľúčom k prežitiu národa je podpora rodiny. „Preto sa v našom programe nezaoberáme neproduktívnym plytvaním a vyhadzovaním miliárd eur, z ktorých budú mať osoh len cudzie korporácie. Každý, kto si zakladá rodinu, musí vedieť, že bude mať vhodné sociálne a ekonomické podmienky na výchovu detí. Tam sa totiž začína poctivá a účinná národná politika,“ zdôrazňuje Peter Sokol.
Redakciu informoval Tomáš Szmrecsányi, riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia NÁRODNEJ KOALÍCIE
 
Príspevok Národná koalícia chce presadiť revolučný program sociálnej a ekonomickej podpory rodín zobrazený najskôr Hlavné správy.