Moskva 31. decembra 2018 (HSP/Politpuzzle/Foto:Screenshot Youtube)
 
Izraelský politológ a expert Jakov Kedmi na portáli politpuzzle predstavil svoju prognózu, podľa ktorej nielenže sme svedkami zániku jednopolárneho sveta, ale že sa dokonca môže obnoviť ako koncepcia bipolárneho sveta, v ktorom ostanú superveľmocami USA a Rusko

Na snímke Jakov Kedmi

S Kedmiho predstavami mnohí ruskí politológovia a odborníci nesúhlasia, faktom však zostáva, že momentálne predstavujú triumvirát Rusko, Čína a USA najsilnejšiu trojicu štátov vo svete. Ostatné krajiny nemajú potenciál k tomu, aby sa dokázali týmto veľmociam vyrovnať. Hoci sa mnohé krajiny sveta snažia zvyšovať svoju moc a potenciál, nedarí sa im prekročiť regionálny charakter a značne zaostávajú za Ruskom, Čínou a USA.
Američanom sa podľa Kedmiho nepáči situácia, keď sa postupne rúca jednopolárny svet a zo všetkých síl sa snažia oslabiť Rusko aj za cenu vyprovokovania ruského majdanu podľa ukrajinského vzoru. Kremeľ však úspešne americkému tlaku odoláva, ak však Rusi nezačne pôsobiť aktívnejšie, budú Američania neustále voči Rusku tvrdo tlačiť.
Kremeľ sa už nikdy nebude dobrovoľne správať podľa toho, ako to vyhovuje USA. Rusi sa už poučili z roku 1991, kedy sa rozpadol ZSSR, že Američania dohody neplnia a ich túžbou je likvidácia Ruska a získanie jeho zdrojov. Washington na vlastnej koži zisťuje, že jeho ultimáta Moskva nebude akceptovať a možnosti USA poškodiť Rusko sa postupne zmenšujú.
Neschopnosť Američanov a ich vazalov zraziť Rusko na kolená už vidí celý svet, ktorý s napätím sleduje hybridnú vojnu medzi Ruskom a Čínou, do ktorého je zakomponovaná aj Čína.
 
Príspevok Naplní sa prognóza Jakova Kedmiho a staneme sa svedkami obnovenia bipolárneho sveta? zobrazený najskôr Hlavné správy.