Dobšiná 31. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot TV Marlíza)
 
Polícia v Dobšinej zadržala dvoch mužov kvôli nebezpečnému vyhrážaniu. Ide o brata a otca 22-ročného Ondreja, ktorý mal nedávno na smrť dobiť 28-ročného Štefana. Informácie priniesla TV Markíza.

Ilustračné foto

Otec muža, ktorý pred dvoma týždňami vraždil v Dobšinej, sa mal na dvore vyhrážať zabitím susede s malým dieťaťom. Televízia Markíza v sobotu informovala, že zadržaný muž mal údajne počas vyhrážok v ruke rovnakú palicu akou nedávno útočil jeho syn.
V meste Dobšiná v okrese Rožňava mal pred dvoma týždňami pri potýčke pred miestnym pohostinstvom viackrát súdne trestaný 22-ročný Ondrej niekoľkými údermi do hlavy usmrtiť 28-ročného Štefana. Po incidente sa miestni obávali ďalších násilností. Vydýchli si, až keď útočník skončil v policajnej cele.
Koncom týždňa sa ale do problémov so zákonom dostal Ondrejov brat a následne aj otec, ktorí sa mal na dvore vyhrážať zabitím susede, pričom údajne palicou ohrozovali aj maloleté dieťa v kočíku.
Na mieste zasahovala polícia, ktorá oboch mužov zadržala. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. V sobotu sudca rozhodol o väzbe pre oboch mužov.
Jeden zo zadržaných mužov bol podľa Markízy v minulosti viac ako 20-krát súdne trestaný a osemkrát vo výkone trestu.
Brat útočníka Ondreja incident odmietol komentovať. Ich otec tvrdí, že obeť si vyhrážanie vymyslela.
 
 
 
Príspevok Napätie v Dobšinej pokračuje. Brata a otca 22-ročného útočníka zadržala polícia po nebezpečnom vyhrážaní. Ide o viac ako 20-krát súdne trestaného násilníka zobrazený najskôr Hlavné správy.