Trénovalo dnes mužstvo Slovana na ľade?
Máme veľa hráčov zranených a nejakí nám tam pribudli, takže sme urobili regeneračný tréning. Taktiež hráči išli do posilovne, na bicykel. Pripravujeme sa na zápasy, tie jednania ohľadom financií prebiehajú na inej báze a nie v kabíne.

Radek Smoleňák včera predstúpil pred novinárov a zdôraznil, že dal najavo vedeniu svoje znepokojenie o nevyplatených peniazoch. Zarezonovalo to v šatni?
Radek Smoleňák si myslím, že vystupuje za mužstvo, ale jednoducho to mužstvo musí hovoriť na ľade svojimi výkonmi. Tie ostatné veci sa riešia až potom. To, že si chlapci spoločne sadnú je pekné, ale tá situácia sa rieši a myslím si, že sa to napokon vyrieši. To, či niekto bude, alebo nebude bojkotovať v tejto fáze, nemá zmysel.


Kríza Slovana sa ešte viac prehĺbila po stredajšej prehre s Novosibirskom 2:5.
Foto: TASR

Zmenilo sa niečo od posledného zápasu so Sibirom Novosibirsk?
Dnes máme deň na to, aby sme to riešili a včera sme mali hrať poriadne. Stále hovorím o tom istom, sme profesionáli a my to musíme riešiť športom. Fanúšikov to vôbec nezaujíma tie vnútorné záležitosti.

Bol pán športový riaditeľ Oldřich Štefl v kabíne a dal nejaký prísľub?
Samozrejme, on im povedal ako manažér, ako majú postupovať.


Miloš Říha verí, že problémy s nevyplatenými peniazmi sa vyriešia čoskoro.
Foto: TASR

Za 48 hodín odohrá Slovan dva zápasy, aké máte pred nimi pocity?
To je úplne jedno aké mám pocity. Ja chcem pripraviť mužstvo, aby sme zvíťazili a aby sme išli do tých zápasov s čistými hlavami. To, ako to dopadne a kto nad čím rozmýšľa, to neviem, pretože ja im do hlavy nevleziem.

Aký máte pocit z mužstva? Dokáže sa väčšina pred a počas zápasu od toho odosobniť?
Samozrejme, že tam je určitá napätá atmosféra. Určité percento to rieši a určité percento hráčov to už zažilo. Každý si k tomu povedal svoje a ja si myslím, že pravda je iba jedna. My ako tím to skutočne musíme povedať na ľade a jednoducho to nemôžeme zabaliť.


Pobije sa Slovan opäť aj na ľade? Hrozí totiž rozpad mužstva.
Foto: SITA

Situácia je taká, že teraz je na každom hráčovi a jeho agentovi či ostane, alebo odíde z klubu?
No tak to je, pretože také sú pravidlá KHL.

Aký je prísľub od vedenia?
Ja osobne idem na poradu s vedením popoludní a hráči po mne, takže sa to určite rieši. Už som vám to hovoril niekoľkokrát. Záleží to od ruskej strany, ako sa k tomu postaví. Tých prísľubov bolo už skutočne veľa a mne osobne naposledy bolo povedané, že sa nemáme čoho báť a že do týždňa to bude všetko uhradené a ono do dnes nič nie je. Takže nikto vám dnes nič nesľúbi.

Nie ste už aj vy osobne z toho unavený? Chcete dobojovať tú sezónu aj napriek problémom?
To je dobrá otázka, pretože ťažko sa pracuje pri nedôvere aj svojich hráčov. Takže aj na tým budem uvažovať, že čo bude ďalej.

Viete si predstaviť, že Slovan nebude pokračovať v KHL?
Myslím si, že Slovan bude pokračovať v KHL. Tak ako som povedal, to čo bolo sľúbené, bude splnené. Na tom, čo sa dohodlo vedenie Slovana s ruskými partnermi sa splní. Záleží však na tom kedy.“

Vedenie Slovana Bratislava sa má aktuálne stretnúť s hráčmi a trénerom. Situáciu budeme podrobne sledovať a správu budeme aktualizovať.