Damask 19. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Najmenej štyri nemocnice sa dnes stali terčom náletov v sýrskej severozápadnej provincii Idlib, o život prišli traja ľudia a niekoľko ďalších osôb utrpelo zranenia. Informovala o tom organizácia monitorujúca vojnu v krajine Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) a tiež záchranné tímy
Ilustračné foto

Sýrske vládne a ruské lietadlá podnikli nálety na vidieku provincií Hamá a Idlib, uviedol šéf S0HR Rámí Abdal Rahmán.
Letecké útoky zamerané na štyri nemocnice v Idlibe zabili troch ľudí vrátane zdravotnej sestry, dodal Rahmán.
Abdal Rahmán Hasan zo záchranných tímov nazývaných Biele prilby povedal pre tlačovú agentúru DPA, že pri náletoch boli zasiahnuté tri z ich centier v Idlibe.
“Nedošlo k obetiam na životoch, ale iba k ťažkým materiálnym škodám,” spresnil Hasan.
Provinciu Idlib prevažne ovláda Hajat Tahrír aš-Šám, aliancia radikálnych skupín vytvorená v januári a napojená na teroristickú organizáciu al-Káida.
Alianciu vedie skupina Fath aš-Šám, kedysi známa pod názvom Front an-Nusra.
SOHR so sídlom v Británii oznámilo, že nálety boli odvetou za zabitie 19 vojakov, keď aliancia Hajat Tahrír aš-Šám podnikla útok na vládne sily na vidieku v severnej časti provincie Hamá.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.