Prešov 8. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR- Pavel Neubauer)

Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove prešlo kompletnou rekonštrukciou, ktorá sa týkala dvoch objektov. Celkové náklady na obnovu centra boli v objeme vyše 1,186 miliónov eur. Rekonštrukčné práce realizovala firma GMT projekt, spol. s.r.o.

Ilustračné foto

Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, rekonštrukčné práce na oboch objektoch nákupného centra, nachádzajúceho sa na Sídlisku III, zahŕňali najmä zateplenie a celkovú opravu fasády, strešného plášťa, výmenu klampiarskych prvkov, bleskozvodu, ale aj povrchové úpravy, ako sú nátery zábradlí, dverí, mreží a ďalších častí. Nákupné centrum Družba dostalo aj nové plastové okná. „Budova rekonštrukciou nadobudla estetickejší a reprezentatívnejší vzhľad,“ skonštatoval Tomek. „Teší ma, že sa nám postupne darí rekonštruovať nákupné strediská na prešovských sídliskách. Družba na Sídlisku III prešla kompletnou obnovou, vrátane budovy pre náš folklórny súbor Šarišan. V exteriéri pribudlo aj nové detské ihrisko a obnovené sú aj bezbariérové prístupy,“ dodala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Obnovenú tanečnú sálu Folklórneho súboru Šarišan čaká v sobotu 9. novembra slávnostné otvorenie. Spojené bude aj s myšlienkou darovania krvi. Šarišanská kvapka krvi sa v kultúrnom zariadení Družba na Námestí Kráľovnej pokoja uskutoční v čase od 8. do 10. hodiny. FS Šarišan pripravuje počas budúceho týždňa v Galérii Caraffovej väznice aj otvorenie výstavy, ktorá je súčasťou trojročného projektu. Ten vyvrcholí reprezentačným programom k 55. výročiu založenia súboru.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj