Bratislava 14. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v stredu 7. novembra vo firme KTAG, ktorej spoločníkmi sú prezident SR Andrej Kiska a jeho brat Jaroslav Kiska. V prípade tejto firmy polícia skúma nadmerné odpočty dane z pridanej hodnoty. Informuje o tom týždenník Plus 7 dní

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Policajti mali podľa informácií týždenníka u Kiskovcov zaistiť účtovníctvo a počítače. “Akcia s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s daňovým priznaním obchodnej spoločnosti, ktorá si mala neoprávnene uplatniť nadmerný odpočet DPH za mesiace apríl 2014, jún a november 2013, kde v januári tohto roku začal vyšetrovateľ finančnej polície trestné stíhanie vo veci podozrenia zo zločinu daňového podvodu,” píše Plus 7 dní.
Celková suma vratky DPH je 146.000 eur a týka sa nákladov na propagáciu v prezidentskej volebnej kampani. Polícia začala trestné stíhanie vo veci v januári. Týždenník poukazuje aj na fakt, že v čase, keď polícia zasahovala vo firmefirme KTAG, poslal súd za mreže podnikateľa Ladislava B. Ten sa však voči rozsudku odvolal.
 
Príspevok NAKA zasahovala v Kiskovej firme KTAG, zaistili účtovníctvo i počítače zobrazený najskôr Hlavné správy.