Bratislava 9. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Polícia SR)

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali Lehela H., známeho ako „hrobára“ skupiny sátorovcov, tesne po tom, ako bol prepustený z vyšetrovacej väzby v Leopoldove. Lehala H. NAKA obvinila zo zločinu založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny, ako aj z viacerých vrážd. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti

Ilustračné foto

„Po vykonaní neodkladných procesných úkonov bude vyšetrovateľom Policajného zboru spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ uvádza polícia.

Portál parameter.sk uvádza, že vo štvrtok Lehela H. oslobodil Okresný súd v Trnave spod obžaloby, podľa ktorej mal spolu so synom napadnúť svoju manželku a hodiť ju do klietky k levici. Lehel H. bol vo štvrtok oslobodený pre procesné chyby pri výsluchu poškodenej.

Lehel H. bol podľa portálu Aktuality.sk „hrobárom“ skupiny sátorovcov, pretože sa podieľal na vraždách gangu, ktorý svoje obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. V minulosti sa mal priznať aj k vražde bývalého bosa gangu Lajosa Sátora.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj