Bratislava 27. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

V týchto chvíľach polícia zaisťuje dôkazy v kancelárii obvineného poslanca
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol dnes obvinenie poslancovi Národnej rady SR Stanislavovi M. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru SR Martin Wäldl.
Na snímke poslanec NR SR Stanislav Mizík (ĽSNS)

Poslanec ĽSNS bol obvinený za trestné činy extrémizmu, konkrétne za prečiny výroby extrémistických materiálov v jednočinnom súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia, uviedol Wäldl.
V týchto chvíľach polícia zaisťuje dôkazy v kancelárii obvineného poslanca. Zaisťovacie úkony vykonáva za jeho účasti.
V priestoroch poslaneckých kancelárií sa Stanislav M. odmietol k obvineniu vyjadriť. Učiniť tak má počas tlačovej konferencie dnes o 15.40 h.
“Dnes bolo vznesené obvinenie poslancovi NR SR Stanislavovi M. v súvislosti s vyjadreniami o vyznamenaných osobnostiach. K podrobnostiam a priebehu procesných úkonov sa nebudeme z taktických dôvodov vyjadrovať,” uviedla pre TASR Jana Tökölyová, hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry SR.
O obvinení ako prvý informoval portál čas.sk. Podľa jeho informácií polícia preveruje skutočnosti súvisiace s extrémizmom, skúma i okolnosti, ktoré sa majú týkať aj ďalšieho poslanca za Kotlebovu stranu Milana Mazureka.
Stanislava M. obvinili podľa portálu čas.sk z trestného činu pre výroky na sociálnej sieti, kde rozlišoval vyznamenaných podľa židovského pôvodu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.