Bratislava 21. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Policajt Martin S. a konateľ firmy Michal K. obvinení z korupcie zostávajú vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR ich sťažnosť proti vzatiu do väzby zamietol.

Ilustračné foto

“Senát NS SR zamietol aj sťažnosť prokurátora proti nevzatiu do väzby Jána M. a Martina A. Obe sťažnosti boli zamietnuté z dôvodu, že ich senát NS SR považuje za nedôvodné,” povedala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.
O vzatí oboch mužov do väzby rozhodol v piatok (15.6.) sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Dôvodom bola obava, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov na slobode.
Ďalšie dve obvinené osoby, Jána M., príslušníka národnej protikorupčnej jednotky a Martina A. prepustil zo zadržania, stíhať ich budú na slobode, čo potvrdil aj NS SR.
Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala dvoch policajtov a dvoch civilistov v stredu 13. júna. Prípad má podľa medializovaných informácií súvisieť s firmou Vassal EKO a nelegálnou skládkou odpadu v Podunajských Biskupiciach.
Vyšetrovateľ inšpekčnej služby vzniesol príslušníkovi národnej protikorupčnej jednotky obvinenie za pokračovací zločin prijímania úplatku. Policajt z okresného riaditeľstva okrem zločinu prijímania úplatku čelí aj obvineniu z prečinu ohrozovania dôvernej skutočnosti v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ostatní majú na krku obvinenie za pokračovací prečin podplácania.
 
Príspevok Najvyšší súd: Policajt a konateľ firmy obvinení z korupcie zostávajú vo väzbe zobrazený najskôr Hlavné správy.