Newyorský ateliér Clouds Architecture Office prišiel s doslova dychberúcim návrhom. Posledných pár mesiacov totiž pracovali na návrhu mrakodrapu Analemma Tower, ktorý by prepojil Zem s iným vesmírnym telesom. Ako prvý im pochopiteľne zišiel na um Mesiac, ten je však pomerne ďaleko, plán je teda napasovaný na jeden z asteroidov obiehajúcich Zem vo výške asi 50 000 kilometrov, na ktorom by mala byť celá stavba zavesená. Samozrejme, v takomto prípade sa mrakodrap nemôže fyzicky dotýkať oboch telies, tesne nad Zemou tak končí, aby z neho obyvatelia mohli vyskakovať s padákmi.

 

Najvyšší mrakodrap na svete má byť zavesený na asteroide. Odvážny nápad amerického štúdia prekoná všetky tvoje predstavy

 

Ako to však už býva, asteroidy sa zvyknú pohybovať, čo znamená, že by sa pohyboval aj mrakodrap. Ten by tesne nad povrchom Zeme opisoval dráhu osmičky, pričom by vždy začal i skončil na rovnakom mieste. Ak asteroid nevyhovuje, jeho dráha sa s blížiacimi sa technológiami bude dať upraviť – NASA chce prvýkrát ovplyvniť dráhu asteroidu v roku 2021. Celá stavba má byť v štýle dubajských budov, akým sa riadi napríklad aj známy mrakodrap Burj Khalifa, a teda množsto veží, ktoré sa postupne od stredovej časti odpájajú.

 

Zobraziť galériu 5 galeria

 

Clouds Architecture Office upozornilo, že o gravitáciu sa netreba starať. Vplyv asteroidu je voči Zemi totiž tak minimálny, že naň viac pôsobí sila Zeme ako jeho vlastná. Po telese sa tak bude dať chodiť len po strane odvrátenej k Zemi. Štúdio chcelo vytvoriť najvyšší mrakodrap na svete a ostatné ateliéry sa budú musieť poriadne snažiť, aby takto originálny nápad dokázali prekonať. Páči sa ti takýto ambiciózny nápad?

 

Najvyšší mrakodrap na svete má byť zavesený na asteroide. Odvážny nápad amerického štúdia prekoná všetky tvoje predstavy