Bratislava 8. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Najvyšší kontrolný úrad SR nemusí ísť na Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR skontrolovať financovanie odborných a spoločenských aktivít v rámci predsedníctva SR v Rade Európskej únie (EÚ). Plénum totiž neprijalo uznesenie z dielne parlamentného zahraničného výboru, ktorým mala Národná rada SR zaviazať NKÚ ku kontrole.

Na snímke predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR Karol MitríkNa snímke predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR Karol Mitrík

NKÚ sa mal podľa uznesenia pozrieť na dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov a hospodárnosti, efektívnosti a účinnosti pri nakladaní s verejnými prostriedkami v rezorte diplomacie vo vzťahu k prideľovaniu zákaziek na organizáciu odborných a spoločenských aktivít súvisiacich so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ.

Zahraničný výbor pripomína, že v posledných dňoch rezonuje vo verejnosti téma prideľovania zákaziek na organizáciu odborných a spoločenských aktivít súvisiacich so slovenským predsedníctvom.

“Je žiaduce, aby sa pre pretrvávajúce podozrenia uskutočnila kontrola dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov a hospodárnosti, efektívnosti a účinnosti pri nakladaní s verejnými prostriedkami na tomto ústrednom orgáne štátnej správy,” odôvodňoval snahu o kontrolu výbor.

Kontrola by bola podľa výboru v záujme riadneho prešetrenia celej záležitosti a posilnenia dôvery verejnosti vo fungovanie orgánov verejnej moci.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.