Najviac cudzincov stíhaných v tomto roku na Slovensku bolo z Česka

Najviac cudzincov stíhaných v tomto roku na Slovensku bolo z Česka

Bratislava 26. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR – Martin Baumann)

V tomto roku bolo na území Slovenskej republiky najviac stíhaných cudzincov z Českej republiky. Informovala TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová
Ilustračné foto

Podľa štatistiky GP bolo v tomto roku do konca novembra ukončené trestné stíhanie 1197 cudzincov na území SR. Obžalovaných bolo 855 osôb a odsúdených 761.
“Najpočetnejšou vekovou kategóriou boli obžalovaní cudzinci vo veku 22-30 rokov (270) a vo veku 31–40 (268),” spresnila hovorkyňa.
Najviac bolo odstíhaných cudzincov z Českej republiky (281), nasledujú cudzinci z Ukrajiny (183), Maďarska (139), Srbska (96), Poľska (88) a Rumunska (84). Najčastejšie išlo o trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V roku 2017 bolo za tento trestný čin odstíhaných 167 páchateľov – cudzincov.
“Trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky páchajú spravidla vodiči nákladnej kamiónovej prepravy počas tranzitu cez územie Slovenskej republiky, a tiež vodiči osobných motorových vozidiel zdržiavajúci sa na území Slovenska z rôznych dôvodov (turistika, zábava, pracovná cesta),” objasnil pre TASR námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)