Sacaba  28. augusta 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Juan Karita)
 
Ženu z bolívijského mesta Sacaba nezaujíma, či ju evidujú v Guinnessových svetových rekordoch. Ako hovorí, doteraz o nich ani nepočula.

Na snímke Julia Flores Colque

Najstarším človekom na svete je podľa agentúry Associated Press (AP) Julia Flores Colque z bolívijského mesta Sacaba, ktorá má 117 rokov a desať mesiacov. Novinári, ktorí ju boli navštíviť, videli potvrdenie o jej narodení, na ktorom je dátum 26. októbra 1900. AP pripomína, že v Bolívii sa rodné listy vydávali až od roku 1940, dovtedy potvrdenia o narodení vystavovali najčastejšie katolícki kňazi. Ak je informácia o dátume narodenia bolívijskej ženy hodnoverná, po tohtoročnom úmrtí 117-ročnej Japonky Nabi Tadžimy je práve Julia Flores Colque najstarším žijúcim človekom na svete.
Hovorkyňa Guinnessových svetových rekordov na túto informáciu podľa AP reagovala s tým, že informácie o tejto žene jej zatiaľ nikto nehlásil, takže ich nemôže potvrdiť. Samotná Flores Colque sa vraj o žiadne Guinnessove svetové rekordy nezaujíma a novinárom povedala, že o nich ešte nepočula. Žena, ktorá sa nikdy nevydala a nemala deti, žije so svojimi psami, mačkami a kohútom, rada spieva a zbožňuje koláče.
 
Príspevok Najstarším človekom na svete je podľa novinárov z AP 117-ročná Bolívijčanka zobrazený najskôr Hlavné správy.