New York 27. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP)
 
Agentúra Reuters oznámila, že popredný a najstarší americký výrobca zbraní Remington Outdoor Co. požiadal americké úrady o ochranu pred veriteľmi, aby mohol uskutočniť dohodu o znížení dlhov. Tie sa na spoločnosť sypú v posledných rokoch najmä v dôsledku zníženia tržieb v USA.

Zbrane spoločnosti Gran Power vystavené v rámci výstavy

Firma Remington s viac ako 200-ročnou tradíciou už vo februári ohlásila dohodu o znížení dlhu, v rámci ktorej prevezmú nad podnikom kontrolu veritelia (banky). V súčasnosti je vlastníkom firmy investičný fond Cerberus Capital Management.
Stephen Jackson, šéf ekonomického oddelenia uviedol, že spoločnosť Remington v poslednom roku zápasí s výrazným poklesom tržieb a má problémy s plnením požiadaviek veriteľov.
Situáciu spoločnosti Remington v poslednej dobe skomplikovali aj výzvy na prísnejšie kontroly zbraní v Spojených štátoch po streľbe na škole v Parklande, pri ktorej vo februári zahynulo 17 ľudí.  Za sprísnenie kontroly predaja zbraní demonštrovali cez víkend naprieč USA státisíce študentov a ďalších ľudí. Podľa agentúry AP išlo o jeden z najväčších amerických protestov od čias vojny vo Vietname.
Rad významných investorov a podnikov teraz prehodnocuje vzťahy s výrobcami strelných zbraní. Maloobchodné spoločnosti, vrátane reťazca Wal, sa rozhodli zvýšiť minimálny vek pre predaj strelných zbraní z 18 na 21 rokov, upozorňuje denník The Wall Street Journal.
Podmienky poskytovania bankových služieb pre obchodníkov so zbraňami nedávno sprísnila veľká americká banková skupina Citigroup.
Proti propagácii strelných zbraní na internete sa už postavil aj gigant Google, ktorý zakázal videá a kanály predajcov zbraní na svojej službe YouTube.
 
Príspevok Najstarší výrobca zbraní v USA Remington bankrotuje zobrazený najskôr Hlavné správy.