Levice 4. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Nadjazd na vstupe do Levíc v smere od Kalnej nad Hronom na ceste I/51 sa aj napriek jeho zlému technickému stavu nebude búrať. Ako informovala levická radnica, na základe výsledkov nových testov a podrobnej analýzy tak rozhodol investor

Ilustračné foto

Rekonštrukcia nadjazdu sa skomplikovala, keď sa po odkrytí nosných častí mosta a mostného zvršku zistili závažné konštrukčné poruchy. Podľa informácií z magistrátu hrozilo, že v konštrukcii mosta môže dôjsť k takzvaným krehkým poruchám, v dôsledku ktorých môže nastať jeho samovoľná deštrukcia bez predošlých príznakov.

Najnovšie testy však ukázali, že most nie je nutné asanovať. „Projektant momentálne aktualizuje projektovú dokumentáciu a harmonogram prác. Ďalšie pracovné stretnutie sa uskutoční na budúci týždeň. Neoficiálny termín ukončenia rekonštrukcie je august 2020. Pri tomto časovom posune predstavitelia mesta navrhli, aby sa rozbehli práce aj na kruhovej križovatke. Tá sa má budovať v prvom polroku 2020. Slovenská správa ciest sa bude aj týmto návrhom zaoberať,“ uviedol vo svojom vyjadrení mestský úrad.

Doterajšie práce na rekonštrukcii nadjazdu si vyžiadali náklady v hodnote 445.300 eur. Stavba sa začala na jar tohto roka, Podľa predbežných plánov mali stavebné práce trvať 13 a uzávera dopravy osem mesiacov.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj