Najmenej dvaja mŕtvi a desiatky zranených pri požiari hotela v Prahe

Praha 20. januára 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Celeste Thomas)

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha na rohu ulíc Náplavní a Záhořanského.
Ilustračné foto

Informovali o tom české spravodajské weby s odvolaním sa na hovorcu pražskej záchrannej služby Petra Koloucha. Ten spresnil, že dvaja ľudia zomreli ešte pred príchodom záchranárov.
Podľa informácií servera Lidovky.cz začala vnútri hotela horieť zrejme klimatizácia, následne sa dym rozšíril do všetkých podlaží. Zranených má byť okolo 40 osôb, stav niektorých je vážny; mnohí zo zranených sa nadýchali splodín.
Medzi zranenými sú aj dvaja hasiči, ktorí sa prepadli cez podlahu pri zásahu. Mali by mať len ľahšie zranenia.
Na mieste zasahujú hasiči takmer zo všetkých profesionálnych staníc, informoval na Twitteri Hasičský záchranný zbor hlavného mesta Prahy.
Hasiči vyhlásili tretí zo štyroch stupňov požiarneho poplachu a aktivovali tzv. traumaplán. Nasadený je aj policajný vrtuľník.
Podľa webu iDNES.cz hotel už po 19.00 h nehorel, ale je stále silno zadymený. Na mieste zasahuje 16 hasičských jednotiek a približne 100 hasičov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)