Akkra 8. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sunday Alamba)

Najmenej sedem ľudí zahynulo a ďalších 132 utrpelo zranenia, keď nastali v sobotu dva výbuchy na benzínovej stanici v Akkre, hlavnom meste západoafrickej Ghany.
Ľudia sa zhromažďujú pri zničených autách, ktoré odhodilo do kanála po explózii benzínovej pumpy v Akkre 5. júna 2015

Hovorca hasičskej služby Billy Anaglatey dnes uviedol, že väčšina zranených utrpela popáleniny. Podľa hovorcu vlády Mustaphu Hamida je v nemocnici ešte stále 68 ľudí, ktorých liečia.
Čerpaciu stanicu na dôležitej križovatke sobotňajšie výbuchy úplne zničili.
Námestník ministra pre informácie Kojo Oppoing Nkrumah oznámil, že počas celej noci dochádzalo k menším explóziám, ale hasičské oddiely dostali požiar pod kontrolu.
Hamid dodal, že príčinu výbuchu ešte neurčili, ale prebieha vyšetrovanie a zodpovedné osoby budú potrestané.
Očití svedkovia povedali, že explózie zapríčinila cisterna so skvapalneným ropným plynom.
“Počul som ohlušujúci zvuk a obloha sa rozžiarila. Potom nasledoval ďalší výbuch, ktorý otriasol mojimi oknami,” povedal John, ktorý žije približne osem kilometrov od benzínovej stanice. “Obloha zmenila farbu na žltú a počul som explózie,” dodal.
V roku 2015 zahynulo pri požiari na benzínovej stanici v Akkre okolo 150 ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.