Bratislava 12. marca (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Súťaž v spracovaní informácií na počítači vyvrcholí finálovým kolom. V Rožňave sa v ňom 22. a 23. marca stretne 40 najlepších žiakov stredných odborných škôl a obchodných akadémií z celého Slovenska. TASR o tom informoval riaditeľ odboru podpory smerovania mládeže zo Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) Michal Kaliňák

Ilustračné foto

“Súťaž v spracovaní informácií na počítači sa každoročne teší veľkému záujmu žiakov stredných odborných škôl. V rokoch 2011 až 2016 sa jej zúčastnilo viac ako 1300 žiakov z celého Slovenska. V posledných dvoch ročníkoch, po rozšírení súťaže o kategóriu wordprocessing, záujem výrazne vzrástol,” konštatoval riaditeľ ŠIOV Michal Bartók.

Ako informoval Kaliňák, stredoškoláci, postupujúci z krajských kôl do celoštátneho finále, budú súťažiť v niekoľkých disciplínach. Pri písaní na počítači sa hodnotí chybovosť a rýchlosť, ktorá je spolu s precíznosťou dôležitá aj v druhej disciplíne, úprave textu. Študentov čaká aj jej profesionálna forma, tzv. wordprocessing.

Bartók zdôraznil dôležitý aspekt výsledkov celoslovenského finále. “Nakoľko súťaž otvára dvere slovenskej reprezentácii na majstrovstvá sveta INTERSTENO, ktoré sa tento rok uskutočnia v Berlíne, súťažiacim prajem pohodu, rozvahu a rýchle prsty, aby víťazstvo na celoštátnej súťaži bolo ďalším krokom k úspešnej reprezentácii Slovenska na vrcholnom medzinárodnom podujatí,” uviedol Bartók.

Rožňavská obchodná akadémia privíta už 51. ročník Súťaže v spracovaní informácií na počítači. Pred rozšírením osobných počítačov súťažili predchodcovia dnešných účastníkov v strojopise.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.