Bratislava 16. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

V najvyššej slovenskej súťaži hádzanárov patril už nejaký čas medzi najlepších hráčov na svojom poste, vďaka čomu už “nakukol” aj do mužskej reprezentácie Slovenska. Pivot Šimon Macháč si prvýkrát v kariére vyskúša zahraničný angažmán, hoci len v susednej krajine. Opora MŠK Považská Bystrica vymení dres slovenského vicemajstra za českého šampióna. Od nadchádzajúcej sezóny bude hrávať za Talent M.A.T. Plzeň, s ktorým podpísal zmluvu na jeden rok

Na snímke vľavo strieľa Šimon Macháč

“Rokovania s Plzňou boli rýchle a korektné. Som rád, že sme sa dohodli. Nevedel som, či priateľku prijmú na vysokú školu, preto sme sa radšej dohodli len na rok,” prezradil v rozhovore pre oficiálny klubový web Macháč, ktorého nezlákal do západočeskej metropoly vychýrený zlatý mok. “Mal som ponuky zo Španielska, Nemecka a ozvali sa aj kluby z Maďarska, ale už som bol rozhodnutý pre Plzeň. Hľadali sme angažmán, kde by zároveň moja priateľka mohla ďalej študovať na vysokej škole. To sa podarilo, na Západočeskej univerzite bude pokračovať v magisterskom štúdiu ruského a anglického jazyka,” vysvetlil svoju voľbu 25-ročný Považskobystričan, ktorý informácie o novom pôsobisku získal aj od bývalého spoluhráča z družstva MŠK Radka Motlíka.

“Povedal mi, že je tu skvelý tím s najvyššími ambíciami. Podmienky i zázemie sú perfektné, takže rozhodne nejdem do horšieho. Od prvého momentu je všetko super, som veľmi spokojný,” poznamenal s 223 gólmi najlepší strelec Slovnaft handball extraligy 2018/2019, ktorý nezaprel svoju mentalitu: “Určite chcem vyhrávať, som víťazný typ a trochu nervák, ale chcem byť úspešný, a preto som sem prišiel.”

S Považskou Bystricou mal skúsenosti z Vyzývacieho pohára, s družstvom Talent M.A.T. si zahrá v Pohári EHF, čo je vyšší level. Plzenčanov čaká na úvod islandský Haukar Hafnarfjördur. “Určite je to lákadlo. Som členom slovenskej reprezentácie a takéto zápasy mi môžu len pomôcť. Pokiaľ ide o konkurenciu v tíme trénera Tonara na mojom poste, tak je lepšie, keď je väčšia. Mám o to väčšiu chuť sa zlepšovať,” odhodlane dodal pre talentplzen.cz Š. Macháč.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj