Charleroi 25. októbra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
V sobotu popoludní okolo 15.00 hod. v Montignies-sur-Sambre v belgickom regióne Charleroi vstúpilo k Didierovi, predajcovi elektronických cigariet, šesť mladíkov, ktorí ho chceli okradnúť. Čo však bolo ďalej, to sa mu jakživ ešte nestalo

Záber z predajne

Mladíci chceli Didierovi ukradnúť nejaký tovar a požadovali od neho hotovosť. Didier zbadal, že mali aj zbraň, uvedomil si teda, že ide o lúpež, ale nedal sa však zaskočiť a nadviazal s nimi “priateľský” rozhovor.
Opisujúc celú situáciu televízii RTL vraví, ako “mladíkom začal vysvetľovať, že je ešte len 15.00 hod. a to nie je najlepší čas na takýto prepad, pretože má ešte málo peňazí v pokladnici a teraz dostanú len tisícku, ale ak sa dnes večer vrátia, budú mať možno viac”. A tak mladíci odišli.
Didier si pomyslel: “Už sa nevrátia, to nie je možné.” Ale mladíci sa skutočne vrátili. Bolo okolo 17.30 hod. Didier im znovu “kamarátsky” hovorí, že ešte vždy priskoro došli, nech ešte dôjdu približne o hodinu.
Didier už medzitým informoval políciu o tom, čo sa mu stalo. Ani policajti nechceli veriť, že sa mladíci ešte tretíkrát vrátia, no ukrytí v kancelárii obchodu čakali na ich príchod. Tí sa naozaj ešte raz dostavili okolo 18.30 hod., už sa pomaly schádzalo aj k útoku z ich strany, no policajti ihneď zasiahli a piatich z nich zatkli, medzi nimi aj maloletých, pričom im jeden ušiel.

“Bolo to ako komédia,” vraví po všetkom Didier pre BBC. “Budú nazývaní ako najhorší lupiči v Belgicku.”
Didier teraz už o celej udalosti vtipkuje, ale priznáva, že vtedy mu nebolo všetko jedno. Dlhých 14 minút sa pokúšal “spriateliť sa” so zlodejmi. Radil im prísť neskôr, nech ešte vydržia a dokonca im povedal, nech si kúpia hodinky, pretože už druhýkrát prišli priskoro.
Didier teda aj v takejto vážnej situácii ako malý “hrdina” zachoval chladnú hlavu.
 
Príspevok “Najhoršia lúpež v Belgicku”, či “komédia”? Mladíci prepadli obchod, ale majiteľ im povedal, aby prišli neskôr zobrazený najskôr Hlavné správy.