Singapur/New Jersey 12. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Mel Evans)
 
Lietadlo zo Singapuru bezpečne pristálo na medzinárodnom letisku Newark v New Jersey. Absolvovaním 15 443 kilometrov to bol najdlhší priamy let na svete

Na ilustračnej snímke lietadlo Airbus A350

Ako informuje RT, let pod označením SQ22 začal svoju trasu v čase 15.37 hod. GMT (23.35 miestneho času) so 150 cestujúcimi a 17 členmi posádky na palube. Plánovane mal trvať až 19 hodín, ale podaril sa za 17 hodín a 25 minút.
Spoločnosť Singapore Airlines (SIA) tento let opätovne obnovila po piatich rokoch, pretože bol prerušený kvôli drahej cene, ale bolo viacero požiadaviek na túto pravidelnú linku, ktorá pomôže skrátiť čas cestovania v porovnaní s jednotlivými medzipristátiami.
Už vopred sa vedelo, že pôjde o najdlhší let, a tak na stránke SIA sa slávnostne odpočítavalo z času začiatku “nepretržitého letu do New Yorku na lietadle Airbus A350 Ultra Long Range”.

Podľa BBC letecká spoločnosť nemá v úmysle ponúkať na trase žiadne rezervácie pre kategóriu Economy, ale len 67 sedadiel pre kategóriu Business a 94 pre kategóriu Premium.
Cestujúci v kategórii Premium má tri jedlá v pevne stanovenom čase a medzitým aj občerstvenie. Kategória Business dostáva okrem občerstvenia síce len dve jedlá, ale môže si vybrať, kedy budú podávané. Dokonca má nárok aj na posteľ v rámci oddychu.
To však nie je jediný ponúkaný 17-hodinový let, pretože začiatkom tohto roka sa už spoločnosťou Quantas lieta z austrálskeho Perthu do Londýna, ale má len 14 449 kilometrov.  17,5-hodinový let s dĺžkou 14 535 kilometrov ponúka Qatar Airways z medzi austrálskym Aucklandom a katarskou Dohou.
Shukor Yusof z poradenstva v oblasti letectva Endau Analytics pre agentúru AFP povedal, že okrem iného ide aj o “preteky medzi  leteckými spoločnosťami vo vykonaní najdlhšej medzikontinentálnej trasy”.
 
 
Príspevok Najdlhší let na svete má dĺžku viac ako 15.000 kilometrov zobrazený najskôr Hlavné správy.