Berlín 30. septembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Facebook)
 
CIA na to svojho času investovala sedem miliónov dolárov. Je samozrejme, že tak mala absolútnu kontrolu nad týmto najvplyvnejším nemeckým periodikom, ktoré v Nemecku číta takmer každý a predovšetkým ho číta obrovská masa takzvaných bežných ľudí, alebo ako to vyjadruje nemčina, „der kleine Mann auf der Straße“.

Ilustračné foto

Bild existuje už od roku 1952 a ovplyvňoval a manipuloval mienku Nemcov takou mierou, ako žiadne iné periodikum.
Svedkom tohto nepopierateľného faktu je Dr. Andreas von Bülow, SPD, ktorý bol vo vláde Helmuta Schmidta od roku 1980 do roku 1982 spolkovým ministrom pre výskum a vedu. O zrode a o funkcii nemeckého Bildu podrobne hovoril na kongrese Alpenparlamentu vo Švajčiarsku
Andreas von Bülow bol niekoľko rokov aj členom kontrolnej komisie pre tajné služby v nemeckom Bundestagu. V tejto funkcii sa dokonale oboznámil s metódami a spôsobom myslenia tajných služieb a spoznal aj nekalé praktiky CIA a izraelského Mosadu.
Von Bülow je len ďalším svedkom toho, že politka USA a metódy CIA nepoznajú absolútne nijaké škrupule pred nijakým aktom, ak ide o presadzovanie vlastných záumov. V rámci svojich rešeršovaní narazil na ohromujúcu sieť systematických prepojení rôznych operácií tajných služieb USA s organizovanou kriminalitou, terorizmom i obchodom s drogami, ako aj s ďalšími oficiálne zakázanými zločineckými kruhmi.
Hlavnú rolu v tejto neúprosnej a nezákonnej celosvetovej hre zohráva CIA a jej izraelský spoľahlivý starý partner Mosad. Obaja títo univerzálni hráči sú absolútni profesionáli v utajovanom brutálnom presadzovaní mocenských záujmov USA a Izraelu. Geopolitické snaženie Washingtonu sa koncentruje predovšetkým na to, aby na svetovej scéne nemal žiadneho vážneho protihráča.
V Európe mu v jeho plánoch veľmi výrazne pomáhal i pomáha jeho významný mediálny partner – ktorého krstným otcom i sploditeľom je CIA – Bildzeitung.
Roman Bednár
 
Príspevok Najčítanejšie nemecké noviny Bild boli založené americkou CIA zobrazený najskôr Hlavné správy.