Düsseldorf 2. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)
 
Softvérová firma SAP je podľa medzinárodnej podnikovej poradenskej spoločnosti PwC burzovou hodnotou najcennejšou v Nemecku. Oceňuje sa takmer na 104 miliárd eur. Za ňou sa s 94 miliardami eur umiestnil Siemens. Volkswagen a poisťovňa Allianz obsadili ďalšie pozície. Farmaceutický koncern Bayer, ktorý bol ešte v roku v Nemecku najcennejším, podľa najnovšieho hodnotenia PwC skončil s burzovou cenou 80,50 miliardy eur piaty.

Ilustračné foto

Podľa analýzy PwC cena spoločnosti SAP od roku 2014 vzrástla o 33 %.
V Európe je však najhodnotnejším britsko-holandský ropný koncern Shell s burzovou hodnotou 213 miliárd eur. Za ním sú švajčiarske firmy Nestlé a Novartis.
V európskom rebríčku je SAP až na 12. priečke. Za posledné štyri roky však postúpil o 14 miest.
Vo svetovom rebríčku jeho hodnota stačila len na 63. pozíciu. V ňom sa do prvej desiatky nedostala ani jedna firma z Európy. Všetky miesta obsadili americké a čínske spoločnosti. Na stupni víťazov sú Američania. Najcennejšou firmou je Apple s burzovou hodnotou 703 miliárd eur. Ten si u udržuje veľký náskok pred matkou Googlu Alphabet a Microsoftom. Z Číny sú v prvej desiatke medzinárodné koncerny Tencent (piaty) a Alibaba (ôsma).
 
Príspevok Najcennejšou nemeckou firmou podľa burzovej hodnoty je SAP zobrazený najskôr Hlavné správy.