Bratislava 19. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Ivan Chrenko, väčšinový akcionár developerskej spoločnosti HB Reavis a najbohatší Slovák, zverejnil svoj investičný účet v slovenskom startupe Finax. Na majetkový účet doposiaľ vložil milión eur, pričom celková hodnota účtu predstavuje zhruba 1,06 mil. eur. „Páčil sa mi prístup Finaxu a ich efektívna správa cez indexové fondy ETF, preto som u nich investoval ako klient a aj ako investor prostredníctvom nášho venture fondu Growws, cez ktorý sme získali vo Finaxe polovičný podiel,“ uviedol Ivan Chrenko

Na snímke Ivan Chrenko

Slováci naďalej držia dve tretiny finančného majetku na bankových účtoch, kde ich hodnotu znižuje inflácia. Cieľom transparentného účtu Ivana Chrenka je ukázať ľudom jednoduchosť investovania, a tým ich motivovať k investovaniu. „Ľudia už nemusia byť majetní, aby sa dostali k efektívnym finančným produktom. Chceme, aby si uvedomili, že aj 20 eur vedia zhodnotiť presne rovnako ako najbonitnejší klienti,“ dopĺňa zakladateľ Finaxu Juraj Hrbatý.

Portfólio manažér Chrenkovho fondu Richard Fetyko ďalej uviedol, že Finax približuje konzervatívnym Slovákom investovanie a zároveň im ukazuje, ako bežne funguje a čo sa s ním dá dosiahnuť. „Za najväčší benefit inteligentného investovania považujeme to, že všetko, čo klienti zarobia, bude oslobodené od dane a nemusia tak už zo zarobených peňazí platiť ďalšie dane,“ dodáva Richard Fetyko.

Finax je obchodník s cennými papiermi, ktorý je licencovaný Národnou bankou Slovenska. Ako prvý na Slovensko priniesol online poradcu. Ponúka portfóliá postavené na prístupe pasívneho investovania, tzn. cez indexové fondy ETF. Využíva pri tom dostupné daňové úľavy tak, aby klienti nemuseli zo zisku platiť žiadne dane a odvody.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj