Bratislava 17. marca 2019 (HSP/Foto:NAJ)
 
NAJ v I. kole prezidentských volieb nepodporovala žiadneho kandidáta. Pred II. kolom sme sa rozhodli podporiť Maroša Šefčoviča, pretože tento proeurópsky kandidát zastáva na jednej strane hodnoty tradičnej rodiny a na strane druhej, čo je pre nás rovnako dôležité, ide o skúseného diplomata s výbornými kontaktmi v EÚ. Redakciu informoval Viktor Béreš, predseda strany NAJ

Logo

Prezidentom SR by mal byť z pohľadu NAJ skúsený politik, ktorý tak garantuje konzistenciu názorov. Pán Šefčovič to spĺňa. Naopak, hrozba bezhraničného ultraliberalizmu, ktorý reprezentuje jeho protikandidátka Čaputová (predovšetkým ide o témy ako LGBT a adopcie detí homosexuálnymi pármi, ktoré Čaputová verejne podporuje) je pre NAJ absolútne neprijateľný.
Tému LGBT strana NAJ považuje za nadbytočnú a naopak riešiť je potrebné životnú úroveň obyvateľov, čo Maroš Šefčovič verejne deklaruje ako svoj program a preto sme sa rozhodli ho podporiť. Maroš Šefčovič nechce rušiť vlaky zadarmo pre seniorov ani obedy zadarmo pre deti v školách a podporuje 13. dôchodok pre seniorov čo považuje v NAJ za veľmi dôležité až akútne.
Slovensko je podľa ich názoru v súčasnej politike pozadu o 3 roky oproti západným štátom EÚ ako je napr. Nemecko či Rakúsko, kde už mainstreamové médiá a tiež tradičné strany ako CDU v Nemecku hľadajú postupný odklon od podpory  nových migračných vĺn, ktoré už Nemci oľutovali. Nemecký mainstream už nie je naklonený ultraliberálnym myšlienkam ako to bolo ešte v roku 2016. Prezidentský kandidát Šefčovič tak prezentuje prítomnosť aj budúcnosť z pohľadu európskej politiky, pričom protikandidátka Čaputová reprezentuje názorový ultraliberalizmus, ktorý je  v Západnej Európe už 3 roky prekonaný. NAJ vyzýva všetkých tých, ktorí neboli voliť, aby v sobotu 30. marca prišli k volebným urnám a podporili skúseného politika Maroša Šefčoviča.
 
Príspevok NAJ podporuje Maroša Šefčoviča v II. kole prezidentských volieb zobrazený najskôr Hlavné správy.