Linec 18. apríla 2018 (HSP/kath.net/Foto:Pixabay)
 
V Lineckej diecéze v Rakúsku nastal rozruch okolo fary v Traune, kde farár dáva farskú spoločenskú miestnosť k dispozícii na okresné finále súťaže recitovania Koránu. Podľa správy novín „Volksblatt“ je organizátorom Islamská federácia Austria Linz (Alif).

Ilustračné foto

Tú podľa novín Krajský úrad pre ochranu ústavy označuje ako „fundamentalistickú“ a je úzko spojená s Islamským spoločenstvom Milli Görüs (IGMG), ktoré bavorský Úrad pre ochranu ústavy zaraďuje medzi organizácie zamerané proti nemeckej ústave. Alif v Traune sa svojou blízkosťou k spoločenstvu Milli Görüs vôbec netají. Na Facebooku spolku sa veľmi oceňuje zomrelý zakladateľ Milli Görüsu a antisemita Necmettin Erbakan. Tento bývalý turecký premiér bol pevne presvedčený o svetovom židovskom sprisahaní: „Už 5700 židia vládnu svetom,“ povedal okrem iného. Erbakan chcel podľa bavorského Úradu pre ochranu ústavy „nahradiť západný poriadok spravodlivým poriadkom“. Myslí sa tým islamským poriadkom.
Naivná je pri tom všetkom reakcia známeho liberálneho farára Franza Wilda pre noviny: „My na fare v Traune pestujeme už mnoho rokov medzináboženský dialóg. Tak sme aj stále v dialógu s organizáciou Alif a doteraz sme mali výlučne pozitívne skúsenosti.“ Na otázku o islamistickom zameraní Alifu vyhlásil Wild lapidárne: „Ja nemám čas trápiť sa vyhľadávaním vecí na Facebooku!“
 
Príspevok Naivný liberálny farár a islamisti zobrazený najskôr Hlavné správy.