Paríž 8. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Kamil Zihnioglu)

Brazílsky hviezdy útočník Neymar len nedávno prestúpil z FC Barcelona do parížskeho PSG za rekordnú čiastku 222 miliónov eur a španielske médiá už teraz predkladajú rôzne scenáre jeho ďalšej kariéry. Po tom, čo sa Neymar vyjadril, že v najbližších rokoch plánuje vyhrať Majstrovstvá sveta s národným tímom Brazílie, trofej Ligy majstrov ako aj najprestížnejšiu individuálnu cenu Zlatú loptu, novinári si to dali dokopy s nedávnymi rozhovormi jeho otca s vedením Realu Madrid a avizujú možný prestup 25-ročnej superhviezdy.
Futbalista PSG Neymar sa teší s fanúšikmi po výhre v nedeľňajšom zápase 3. kola francúzskej futbalovej ligy Paríž Saint-Germain – FC Toulouse v Parku princov v Paríži

Španielsky denník Mundo Deportivo informoval, že prezident Realu Madrid Florentino Pérez uvažuje o angažovaní Neymara ako náhrady za súčasného lídra tímu Cristiana Ronalda.
Diskusie o Neymarovom odchode sa rozprúdili aj po septembrovom konflikte medzi Neymarom a uruguajským spoluhráčom Edinsonom Cavanim, keď sa dvaja útočníci nevedeli dohodnúť, kto bude zahrávať pokutové kopy, čo vyústilo až fyzickým konfliktom. Podľa posledných Neymarových slov, je už táto kauza za ním a s Cavanim sú úplne zmierení. Navyše v mužstve je podľa neho vynikajúca atmosféra najmä vďaka Brazílskemu jadru okolo Daniho Alvesa, Thiaga Silvu, Marquinhosa či Lucasa Mouru. Neymar takisto za výborných priateľov označil talianskeho stredopoliara Marca Verrattiho a argentínskeho krídelníka Ángela di Maríu.
Samotný Neymar však tieto špekulácie rázne odmietol s tým, že v Paríži sa cíti viac ako spokojný a odchod z Barcelony neľutuje. PSG sa snaží Brazílčanovi vytvoriť čo najlepšie podmienky. Patrí k najlepšie plateným hráčom sveta s ročnou mzdou na úrovni 38 miliónov eur.
Parížania navyše v tomto roku angažovali nového športového riaditeľa, portugalského mága Antera Henriqueho, ktorý má za sebou viac ako desaťročné úspešné účinkovanie v štruktúrach FC Porto. Pod jeho vedením sa má z PSG stať najúspešnejším klubom v Európe a Neymar má byť ich ťahúňom. Týmto krokom tiež PSG reagovalo na osobné problémy svojho majiteľa, katarského šejka Nassera Al Khelaifiho, ktorého vyšetrujú švajčiarske úrady z daňových únikov.
Neymar doteraz býval v mestečku Bougival západne od Paríža, 9 kilometrov od tréningového centra PSG, v zámku z 50. rokov s mesačným nájomom vo výške 14 000 eur. S ubytovaním údajne nie je spokojný a hľadá si nové. Podľa španielskych médii často cestuje do Londýna za svojim kamarátom Lewisom Hamiltonom, alebo do Barcelony, kde ho videli bývalými spoluhráčmi Gerardom Piquéom, Lionelom Messim a Luisom Suárezom.
Brazílčan má zatiaľ sezónu rozbehnutú výborne, v 12 strelil už 11 gólov. Nedávno vyhlásil, že tejto sezóne chce vyhrávať Ligu majstrov a Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku. A jeho najväčšou osobnou výzvou je dosiahnuť Zlatú loptu FIFA a prerušiť dominanciu Messiho a Cristiana Ronalda.