Bratislava 15. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Štvrtok 14. marca bol dosť rušným dátumom, čo sa týka slovenskej polície a justície. V dlhé mesiace a roky sa vlečúcich kauzách podnikateľov Mariana Kočnera a Ladislava Bašternáka nastali prelomové posuny v rovnaký deň, ktorý bol zároveň prvým dňom volebného moratória v prezidentských voľbách a taktiež dňom, kedy boli oznámení kandidáti na post prezidenta Policajného zboru. Otázkou je, či ide o zhodu okolností, alebo niečí plán.

Na snímke Marian Kočner

Denník Plus Jeden deň v tejto súvislosti priniesol názor exvyšetrovateľa, ktorý sa rozhodol zostať v anonymite, a ktorý vyslovil názor, že nemusí ísť o náhodu. Súvislosť však nevidí s voľbami prezidenta SR, ale skôr s voľbami šéfa polície.
“Pri Bašternákovi bol súd stanovený už dopredu. V prípade Kočnera už môže ísť o politikárčenie v súvislosti s voľbou nového prezidenta Policajného zboru,“
Politológ Ján Baránek sa vyjadril ešte otvorenejšie a hovorí, že o náhodu nejde. „Malo by to verifikovať a zrejme podporiť nejakého kandidáta,“ poznamenal Baránek.
 
 
Príspevok Náhoda či pokus ovplyvniť voľby prezidenta? Odborníci aj verejnosť sa pýtajú, či obvinenie Kočnera a rozsudok v prípade Baštrnáka spolu politicky súvisia zobrazený najskôr Hlavné správy.