Bratislava 2. apríla 2019 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)
 
V sobotu stál na pódiu spoločne s novo zvolenou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. V utorok Ivan Štefunko predstúpi pred novinárov, aby oznámil svoj koniec vo vedení liberálneho hnutia, ktoré v roku 2016 zakladal. Informuje server Glob.sk.

Na snímke šéf PS Ivan Štefunko

Štefunko má v utorok o 10.00 hod. médiám oznámiť, že sa vzdáva funkcie predsedu hnutia Progresívne Slovensko. Na brífingu má vystúpiť spoločne s podpredsedom hnutia Michalom Trubanom.
Ivan Štefunko sa podľa Hospodárskych novín nezúčastní ani na najbližšom sneme, ktorý bude onedlho, a nebude opätovne kandidovať na pozíciu predsedu.
Dôvodom Štefunkovho rozhodnutia majú byť zatiaľ bližšie nešpecifikované zdravotné problémy.
Začiatkom februára sme informovali, že zakladateľ PS Štefunko sa dostal do tieňu podozrenia kvôli účasti spoločnosti Monogram Technologies, v ktorej je štvrtinovým akcionárom, v podozrivom tendri pre Žilinskú univerzitu. Malo ísť o dodávku predražených vedeckých zariadenia, pričom ceny mali byť premrštené v súvislosti s licenciami americkej spoločnosti IBM (viac v článku).
 
Príspevok Náhly zvrat: Šéf Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko bezprostredne po prezidentských voľbách na Čaputovej pódiu agitoval za PS, teraz má oznámiť stiahnutie sa z čela strany kvôli zdravotnému stavu zobrazený najskôr Hlavné správy.