Slovensko 11. augusta 2017 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto:TASR – Andrej Galica)

Všetkými očakávaná koaličná rada nebude. Rada bola zrušená len hodinu pred stretnutím. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ koaličnú radu zrušil premiér Robert Fico. Údajne sa necíti dobre.
Na snímke predseda vlády Robert Fico

Práve dnes sa mala doriešiť situácia vypovedanej koaličnej zmluvy zo strany predsedu SNS Andreja Danka. Koaličná rada je však zrušená.
“Môžem potvrdiť, že koaličná rada nebude, zrušil ju pán premiér,” potvrdil menonvanému portálu podpredseda parlamentu Béla Bugár. O dôvodoch oficiálne hovoriť nechcel.
Uvedené informácie potvrdil aj samotný Úrad vlády. “Predseda vlády SR Robert Fico sa zo zdravotných dôvodov nezúčastní na dnešnom rokovaní koaličnej rady,” píše sa v stanovisku.
Koaličná kríza vypukla v pondelok (7.8.), keď predseda SNS Andrej Danko oznámil partnerom listom cez médiá vypovedanie koaličnej zmluvy. Na následnom rokovaní koaličnej rady sa predsedovia Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd zhodli, že neexistuje alternatíva k súčasnej vláde. Šéf Mosta-Híd Béla Bugár za trojlístok informoval, že partneri sú odhodlaní pokračovať ďalej. Podľa neho nie je problém v koalícii taký vážny. Lídri sa mali zísť dnes v NR SR na rokovaní koaličnej rady.
SNS zároveň čelí kauze rozdeľovania eurofondov na ministerstve školstva. Národniari pripustili, že aj za spustením kauzy vidia kroky z Úradu vlády. Zároveň upodozrievajú Smer-SD zo spolupráce s OĽaNO na diskreditácii SNS. Opozičné hnutie má podľa SNS disponovať tajnými materiálmi z Úradu vlády SR. V týchto krokoch vidí poslanca NRSR a premiérovho poradcu Erika Tomáša. Ten obvinenia odmieta a považuje ich za absurdné. SNS by sa podľa neho útokmi založenými na dojmoch nemala zbavovať zodpovednosti za rezort školstva. Bugár vyzval koaličných partnerov na zodpovednosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.