Ústrední predstavitelia rozprávky Kráska a zviera - herec Dan Stevens a herečka Emma Watson.Ústrední predstavitelia rozprávky Kráska a zviera – herec Dan Stevens a herečka Emma Watson.
Autor: Reuters, NEIL HALL

Predstaviteľka hlavnej hrdinky sa na scéne, ktorú architekti vytvorili zo zelených kríkov a koberca, objavila v šatách s dlhým pláštikom prechádzajúcim do vlečky. Model od domácej dizajnérky Emilie Wicksteadovej vznikal na objednávku špeciálne na tento večer a 26-ročná hviezda potrebovala k nemu jednu asistentku.

Dôvod? Aby pri pózovaní vyzerala na záberoch bezchybne. Výsledok sa však skutočne podaril a bývalá hviezda ságy o Harrym Potterovi odštartovala veľkolepú premiérovú šnúru ako skutočná diva.

Po Watsonovej boku nechýbal ani herec Dan Stevens, ktorý vo filme hrá rolu zakliateho princa. Jeho ľudskú podobu vo filme doposiaľ neodhalil ani jeden filmový trailer, takže je otázne, ako vlastne bude tento fešný muž vyzerať, keď sa podarí Kráske prelomiť jeho kliatbu.

Herečka Emma Watson potrebovala k mohutným šatám s vlečkou asistentku.
Herečka Emma Watson potrebovala k mohutným šatám s vlečkou asistentku.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Alastair Grant

Filmové dobrodružstvo pod taktovkou štúdia Walt Disney si však užili aj herci ako Luke Evans, Ian McKellen či Emma Thompson. Niektorí síce len ako hlasy animovaných postáv v zakliatom zámku. Ale zhodne tvrdili, že to bola veľká zábava a česť.

Jedna z klasických rozprávok svetovej histórie sa dočkala doposiaľ množstva filmových spracovaní. Naposledy to bol príbeh z francúzskej produkcie, kde hlavných hrdinov stvárnila herečka Lea Seydoux a Vincent Cassel. V bývalom Československu sa klasická rozprávka stala predlohou pre príbeh Panna a netvor so Zdenou Studenkovou a Vlastimilom Harapesom.