Kyjev 18. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Bývalá hrdinka Ukrajiny, v súčasnosti /zatiaľ ešte/ poslankyňa Najvyššej rady, burička a rebelka Nadežda Savčenková vyhlásila, že všetky zločiny, z ktorých ju obviňuje  generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko, spáchalo súčasné vedenie Ukrajiny.

Na snímke Nadežda Savčenková

Povedala to v rozhovore pre domácu televíznu stanicu NewsOne. Svoje názory prezentovala tak razantne a ostro, že moderátor ju prerušil a poprosil zjemniť ton a hodnotenie súčasného najvyššieho vedenia krajiny, pretože by to mohlo mať dosť negatívne následky pre samotnú televíznu stanicu NewsOne.
Za šírenie podobných názorov ju v rámci bezhraničnej a nekonečnej ukrajinskej demokracie, slobody slova a médií by mohli zbaviť licencie a zakázať vysielanie – v tom lepšom prípade… Savčenková povedala, že prezentuje svoje vlastné názory, a nie televízie NewsOne, a to by ukrajinská cenzúra mala vziať do úvahy.
A pokračovala ostreľovať súčasné vedenie krajiny z ťažkého delostrelectva – servítku pred ústa nedávala. Porozprávala, že za tie roky sa jej názor na „Euromajdan“ zmenil presne na opačný. Revolúciu, ktorú začali ľudia, aby sa v krajine urobil poriadok, politici šikovne nasmerovali na iné koľaje a bol z toho krvavý štátny prevrat a moci v štáte sa chytili oligarchovia /nepripomína to v súčasnosti tak trochu situáciu v slovenských uliciach?../
„Porozmýšľajme, čo je to moc? Prisahala som vláde? Dokonca, keď som sa stala poslankyňou parlamentu, prisahala som ukrajinskému ľudu. No a čo je to vlastne štátny prevrat? A nebol ten štátny prevrat na Majdane? Alebo na Majdane bola revolúcia? Revolúcia je to zmena celého systému, ale štátny prevrat je to zmena systému vládnucej špičky. No a čo bolo na Majdane? To viete. Hovorím to, ako človek a ako politik, ktorý pozná realitu. Všetky zločiny, z ktorých ma obviňuje generálny prokurátor Lucenko, spáchalo súčasné vedenie Ukrajiny. Pracuje proti ukrajinskému ľudu, ktorý jej tu moc daroval. Teraz si uvedomili, že podobnú metódu dá sa použiť aj proti nim – a strašne sa zľakli,“ povedala v závere svojho komentáru Nadežda Savčenková.

Eugen Rusnák