Kyjev 26. februára 2018 (HSP/Foto:youtube)

Kontroverzná ukrajinská politička a poslankyňa Najvyššej rady Ukrajiny Nadežda Savčenková v relácii domácej televíznej stanice ZIK vyhlásila, že v priebehu niekoľkých rokov dôjde k veľkej vojne, ktorá postihne nielen Ukrajinu a Rusko, ale i ďalšie európske krajiny.
Záber z videa

Povedala, že mierová misia OSN nedokáže vyriešiť ozbrojený konflikt na  Donbase. Domnievala sa, že medzinárodné spoločenstvo neuzná Krym za ruské územie a polostrov ešte dlho bude mať štatút anektovaného územia.
„Myslím si, že existujú dva možné varianty. Prvá možnosť. Do štyroch – maximálne do piatich rokov nás čaká vojna, v ktorej sa znova budú meniť hranice Ukrajiny a Ruska a čiastočne aj Európy a Ukrajina, bohužiaľ, bude vojenským polygónom,“ uviedla.
„Druhá možnosť – je to zmena moci na Ukrajine, zmena moci v Rusku a ďalšie nepredvídateľné scenáre. V každom prípade viem, že Donbas a Krym to je Ukrajina a že budeme brániť svoje územie,“ podčiarkla Savčenková.
Ukrajinské média v tejto súvislosti pripomenuli, že Savčenková, ktorá oznámila svoj zámere kandidovať na funkciu prezidenta a už začala zbierať finančné prostriedky na volebnú kampaň, sa snaží pritiahnuť pozornosť médií a verejnosti svojimi kontroverznými vyhláseniami o vojne na Donbase, o možnej vojne v Európe a pod. Snaží sa prepisovať aj svetové dejiny. V rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu NewsOne vyhlásila, že v 4.-5. storočí nášho letopočtu Ukrajinci sa vyprofilovali, ako samostatná národnosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.